Кримських татар тримають у СІЗО в нелюдських умовах

Звинувачені розповіли, що в їжі, якою їх годують, плавають таргани, а в ліжках завелися клопи та блохи, від яких "вся постільна білизна в крові"

Про це передає "Громадське радіо", повідомляє кореспондент Depo.Кіровоград.

У понеділок, 29 березня, у Верховному суді окупованого Росією Криму пройшли чотири слухання у справі чотирьох кримчан - Енвера Бекірова, Вадима Сірука, Куку Емір-Усейна, Мусліма Алієва, - яких ФСБ звинувачує у тероризмі.

За словами кримського правозахисника Еміля Курбедінова, звинувачені розповіли, що в їжі, якою їх годують, плавають таргани, а в ліжках завелися клопи та блохи, від яких "вся постільна білизна в крові". У зв’язку з завантаженістю камер утримуваним бракує ліжок, через що вони змушені спати по черзі.

"Розглядалися апеляційні скарги адвокатів на постанову Київського районного суду Сімферополя про арешт. На жаль, Верховний суд Криму прийняв доводів захисту і залишив в силі рішення суду про арешт. В ході слухань самі підозрювані також висловилися про надумані звинувачення ФСБ, фабрикації справ і нелюдські умови утримання в СІЗО", - зазначив Курбедінов.

Нагадаємо, 12 лютого в окупованому Криму ФСБ Росії провела обшуки у кримських татар, в результаті яких були затримані та звинувачені у тероризмі Емір Усейн Куку, Вадим Сірук, Енвер Бекіров, Ельдар Селямієв та Муслім Алієв.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Крим