"Кримські" санкції завдали ще одного удару по "малому флоту" окупантів

В окупованому Криму позбулися технічної підтримки американської компанії Mercury Marine, що поставляє стаціонарні і підвісні двигуни для катерів

Вони використовуються, зокрема, на швидкісних човнах виробництва "Мньов", цю інформацію Mil.Press FlotProm підтвердили три галузевих джерела, передає Depo.Крим.

Високопоставлений співрозмовник видання на верфі анексованого півострова підкреслив, що для повноцінного обслуговування стаціонарних дизелів в складі човнів БЛ-680 потрібне сертифіковане діагностичне обладнання, здатне зчитувати помилки з електронного блоку управління, і спеціальні стенди.

Джерело видання в петербурзькому дизелебудуванні додало, що з території окупованого Криму регулярно надходять звернення на обслуговування двигунів Mercury "малого флоту".

У свою чергу конструктор підприємства-виробника човнів з Ленобласті оцінив обсяг поставлених за попередні роки тільки в інтересах ВМФ Росії двигунів американської фірми в 500 одиниць.

Згідно з тендерами на ЗІП 13 судноремонтного заводу ЧФ, в складі БЛ-680 використовується кілька модифікацій дизелів Mercury.

Наприклад, закуповують в 2015 році стартер з артикулом 879194371 відповідає двигуну об'ємом 1,7 літра, а заявлений в технічному завданні конкурсу 2018 року блок циліндрів з артикулом 879172130 - дволітровій силовій установці.

Крім того, флот закуповував човна "Мньов" F-500A з підвісними двигунами Mercury. Такі човни, зокрема, використовуються екіпажами протидиверсійних катерів типу "Грачонок".

У головному офісі Mercury Marine не змогли надати оперативний коментар щодо ситуації з "кримськими" санкціями. Раніше списку санкцій удар по російському "малому флоту" завдала шведська Volvo-Penta. Такі двигуни, зокрема, застосовувалися в складі малих прикордонних катерів проекту 21850 "Чайка".

Нагадаємо, що США і ЄС обговорюють нові санкції відносно агресії окупантів біля Керчі.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Крим