UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Крим може втратити врожай через посуху і окупантів

У Криму через нестачу вологи і невміле господарювання можуть загинути озимі та ярі культури

Крим може втратити врожай через посуху і…

Про це повідомляє Depo.Крим з посиланням на "Крим.Реалії".

За словами "міністра" сільського господарства Андрія Рюмшина, через посуху в групі ризику опинилися Первомайський, Роздольненський, Джанкойський, Нижньогірський, Радянський, Чорноморський, Ленінський і Кіровський райони півострова.

До цього підконтрольний окупантам чиновник прогнозував, що в 2018 році кримські аграрії зможуть зібрати більше 1,5 мільйонів тонн зерна.

Тим часом, за інформацією українського Центру управління і випробування космічних засобів, з 2014-го по 2017 роки загальна площа вкритих здоровою продуктивною рослинністю ділянок в Криму зменшилася у сім разів. А обсяги вирощування озимих культур на території півострова скоротилися на 85%.

Кандидат сільськогосподарських наук, старший науковий співробітник Інституту захисту рослин Національної академії аграрних наук України Андрій Федоренко вважає, що в 2018 році кримський урожай суттєво постраждає від посухи: "Проблеми дійсно серйозні. Зернові культури, як і більшість інших, чутливі до опадів. Зараз співпало два фактори: відсутність води з Північно-Кримського каналу і початок посухи. Багато чого буде залежати від того, яка погода буде влітку, від кількості опадів в подальшому, але зараз ситуація не дуже втішна. Пшениця ніколи не була профільною культурою для Криму, її вирощували за допомогою зрошення. Думаю, що тих дощів, які пройшли з початку року, буде недостатньо для повноцінного врожаю".

Директор Науково-дослідного інституту сільського господарства Криму Володимир Паштетський в ефірі радіо "Супутник в Криму" поскаржився, що половина аграріїв півострова вирощують сільгоспкультури неправильно: "Ми забули про черговість культур, можемо дозволити собі сіяти на одному полі соняшник на третій рік, що протипоказано грунту, як людині - хвороба".

Андрій Федоренко впевнений, що експерименти з кримськими грунтами ні до чого доброго не приведуть: "Соняшник - найважча для грунтів культура, після нього земля повинна відновлюватися. Якщо в Криму соняшник сіють два роки - це вже дуже критично. Це безграмотний підхід до вирощування культури, я не знаю, що вони хочуть отримати".

Нагадаємо, що окупанти не хочуть компенсувати кримським аграріям усі збитки від граду.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Крим

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme