Кремлівські кати вигадали нове покарання для Володимира Балуха: Чотири роки колонії

Російський прокурор запросив для українського активіста, кримчанина Балуха, чотири роки колонії загального режиму

Про це повідомляє Depo.Крим з посиланням на "Крим. Реалії".

Російський прокурор Дмитро Шмельов запросив для українського активіста, кримчанина Володимира Балуха чотири роки колонії загального режиму - у справі про дезорганізації роботи ізолятора тимчасового утримання.

З урахуванням вироку у першій справі Балуху загрожує 6 років колонії. Українець вже більше ста днів голодує у СІЗО Сімферополя. У своєму останньому слові він заявив, що "за любов до батьківщини готовий платити будь-яку ціну":

"У своєму останньому слові я хочу сказати тільки про одне: жодної секунди, жодним помислом своїм я не шкодую про свої дії. Мені за них, по-перше, глибоко не соромно, по-друге, глибоко, до найдрібніших подробиць, немає абсолютно нічого протизаконного, навіть за вашими законами, в моїх діях. І тому заплатити за любов до батьківщини і до рідних я готовий будь-яку ціну. Я б написав явку з повинною, визнання добровільне. Ну введіть статтю за ненависть до системи, режиму, який узурпував владу в цій державі. Я тоді напишу щиросердне зізнання: так, ненавиджу, так, вважаю це величезним ганьбою для народу, який терпить над собою все, що відбувається".

Адвокат Володимира Балуха Ольга Дінзе заявила, що запрошене прокурором покарання невідповідно осудності злочину. За словами захисниці, згідно з практикою призначення покарань за статтею 321 частини другої Кримінального кодексу Росії, це в середньому 4-6 місяців позбавлення волі, але ніяк не 4 роки.

Речник Міністерства закордонних справ України Мар'яна Беца називає ситуацію з Балухом надзвичайно цинічною.

Ми дуже стурбовані станом здоров'я Володимира і вимагаємо від Росії допуску українських або незалежних міжнародних лікарів

" Російська сторона незаконно окупувала Крим і своїми цинічними діями - такими, як ще один можливий вирок Володимиру Балух просто за український прапор і сфабриковані звинувачення - виходить вже за межі здорового глузду. З огляду на, що перша справа абсолютно сфабрикована і заснована на тому, що Балух - патріот України, він почав голодувати на знак протесту. І на цьому тлі, коли ми вимагаємо допуску наших лікарів, омбудсмена та правозахисників до Балуху, щоб дізнатися про стан його здоров'я, починається нова сфабрикована справа з незрозумілих звинуваченнями людини в ув'язненні. Ми висловили російській стороні протест з цього приводу, ми дуже стурбовані станом здоров'я Володимира і вимагаємо від Росії допуску українських або незалежних міжнародних лікарів.

Довіряти окупаційної влади ми не можемо.

Мар'яна Беца додала, що МЗС має намір співпрацювати з зарубіжними партнерами України, щоб ті вимагали від Кремля звільнення Володимира Балуха та інших українських політв'язнів - в першу чергу, тих, хто голодує.

Нагадаємо, що український активіст Володимир Балух 2 липня виступив з останнім словом у підконтрольному Кремлю Роздольненському райсуді Криму.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Крим

Мітки: #прокурор