Кремль боїться повторення протестів кримських татар 1987 року, – правозахисник

Затримання кримських татар, які прийшли підтримати своїх співвітчизників біля будівлі Верховного суду Росії, були пов'язані не з самим фактом акції протесту, а "просто нагорі вирішили, що не можна допустити такого розвитку подій, що люди вийшли з плакатами, з футболками, і після цього залишилися стояти"

Про це в коментарі телеканалу ATR сказав дисидент та правозахисник Олександр Подрабінек, передає Depo.Крим.

"Я думаю, що сьогоднішнє затримання (за моїми даними було 55 чоловік), - це помста за демонстрацію на Красній площі. Поліція вела себе мляво, затримали людей мало і, мабуть, хтось нагорі дав вказівки сьогодні бути трошки суворішими", - сказав Подрабінек.

Разом з тим, правозахисник зазначив, що затримання не були такими жорстокими, якими вони можуть бути на Росії і відбулися з затримкою в півгодини після проведення акції. "Думаю, що вони (влада Росії, - ред.) побоюються, що це могло пройти безкарно і стати поганим прикладом для наступних демонстрантів. Можливо, вони пам'ятають про те, які демонстрації були 32 роки тому в Москві і, цілком можливо, бояться цього повторення", - зазначив дисидент. 

Нагадаємо, затриманих кримськотатарських активістів відпустили з поліції у Москві.

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Крим