"Союз" та мільйони: Чим прославився померлий кримський сепаратист Миримський

Політик, бізнесмен, фігурант гучних скандалів і орденоносець Лев Миримський помер зранку, 27 квітня, від зупинки серця

"Союз" та мільйони: Чим прославився поме…

Depo.Крим підготував найцікавіше, що пов'язане з персоною колишнього депутата.

Лев Миримський народився 2 квітня 1960 року в Сімферополі. У 1995 році закінчив Сімферопольську філію Московського університету менеджменту і комерції за спеціальністю економіка, в 2001 році - Національну академію державного управління при президенті України за спеціальністю "державне управління", отримав кваліфікацію магістра державного управління.

Миримський був засновником партії "Союз" проросійського спрямування. До листопада 2015 року він очолював Кримську республіканську організацію партії, а потім став головою всієї партії. Також він чотири рази обирався народним депутатом України від Криму: в 1994, 1998, 2002 та 2012 роках. У 2006 році Лев Миримський став депутатом Верховної Ради АР Крим, де очолював фракцію партії "Союз". Після окупації півострова Росією він відмовився від подальшої політичної діяльності.

За часів прем'єрства Януковича, наприкінці 2003-го, Лев Миримський був нагороджений Почесною грамотою Кабінету Міністрів України, отримав звання заслуженого економіста України. Серед його численних нагород також є Орден Петра Великого за вагомий вклад в розвиток російсько-українських відносин та Орден Преподобного Агапія Печерського III ступеня за заслуги перед церквою.

ЗМІ приписували бізнесмену Льву Миримському статки в розмірі у майже $200 млн. Його бізнес-імперія включала близько сотні компаній, які займалися бізнесом у сфері нерухомості, туризму, реклами, преси, кінопрокату, торгівлі, гральним бізнесом. Сам Миримський вважався одним із кращих гравців в покер в Україні. Ця гра була його улюбленим хобі.

З особою Миримського було пов'язано кілька гучних скандалів. Зокрема, в 2003 році тодішній народний депутат України Григорій Омельченко звинуватив Миримського в низці тяжких злочинів, серед яких фігурували вимагання, бандитизм, підробка документів. Проти нього навіть відкрили кілька кримінальних справ, однак всі вони благополучно потонули в кабінетах Генпрокуратури. Сам Миримський всі пред'явлені йому звинувачення категорично заперечував і навіть намагався довести свою чистоту перед законом в судах.

Інший скандал стосувався громадянства Миримського. У 2002 році про наявність у політика та бізнесмена ізраїльського паспорта заявив тодішній віце-спікер парламенту АР Крим Василь Кисельов. Згодом нардеп Григорій Омельченко підтвердив цей факт, уточнивши, що Миримський отримав від цієї країни не лише внутрішній паспорт, а й закордонний. Миримському вдалося через суд спростувати цю інформацію, від якої також відхрестилися в МВС Ізраїлю.

Крім цього, Льва Миримського звинувачували в фальсифікації документів про вищу освіту. Зокрема, підробленим називали його диплом Сімферопольського філіалу Московського університету менеджменту та комерції.

В останні роки Лев Миримський відійшов від політичної діяльності, присвятивши себе бізнесу та родині. Однак у своїх інтерв'ю засуджував припинення поставок в окупований Крим української електроенергії та води з Північно-Кримського каналу. В Криму Миримський вважався одним із найбагатших людей, однак його сім'я постійно проживала в Києві.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Крим

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme