"Казаки" та росіяни в цивільному: Очевидці згадали, хто придушував Євромайдан у Криму

Агресію на майданах Криму під час мирних прокураїнських акцій учасники тих подій пов'язують з "проплаченими" росіянами, а не місцевим населенням

Про це йдеться у статті "Крим.Реалії", передає Depo.Крим.

Координатор руху "Євромайдан-Крим" Сергій Мокренюк розповідає, що жителі Криму підтримували Євромайдан, а проти виступали росіяни, яких завезли з сусідньої Росії. "Сказати, що місцеві були агресивні, - це неправда. Місцеві допомагали грішми, допомагали ховатися, коли треба, попереджали про якісь події. Міліція в Сімферополі нас охороняла. Це об'єктивно. Вони робили все для того, щоб на нас не напали ті люди, яких замовили. А ті, які проявляли себе агресивно ... всюди, де була агресія, були російські громадяни, яких спеціально завезли до Криму. Вони були спеціально переодягнені в цивільну форму. Місцевому населенню було байдуже, фізично ніяких агресивних дій проти нас не виявляли".

Подібної думки дотримується і один з лідерів кримського Євромайдану Андрій Щекун, згадуючи, що першу агресію вони відчули тільки від спеціально створених груп. "Перші випадки агресії ми відчули в кінці грудня, коли нам почали розбивати машини. З січня проти нас були організовані агресивні групи - то "казаки" набігали, то комуністи, то "народни визвольний рух". Але це все не мирне населення.

Мирне населення сприймало цю ситуацію більш адекватно. Їх цікавили комунікації. Якби не втручалася Росія і не підігравала фінансами для цих людей і не організовувала проти нас цих "тітушок", то можна було б і далі комунікувати з усім населенням Криму. На наші акції приходило все більше і більше людей".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Крим

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook