Кава по-аматорськи й "зелений помічник": Окупований Крим почав спиватися вдвічі швидше

Крим кличе в гості російську бідноту і чекає на рояль від Путіна

Depo.Крим нагадує, чим жив окупований півострів минулого тижня.

Російські окупанти минулого тижня займалися посиленням своєї військової присутності в Криму. Зокрема, повідомили про закінчення створення десантно-штурмового батальйону. Базуватиметься він у Феодосії, а формуватиметься начебто виключно за рахунок кримчан, які підуть служити до кремлівської армії.

Тим часом не забували окупанти і про "політичних". Так, українського активіста Володимира Балуха кримський "суд" минулого тижня відпустив додому, але висунуті російськими силовиками обвинувачення проти нього не зняв. Балух покинув СІЗО, змінивши його на домашній арешт, і, таким чином, суд задовольнив відповідне клопотання його захисту. Проте і ця маленька перемога не обійшлася без ложки дьогтю. Підконтрольний кремлю Роздольненський суд, ухвалюючи рішення, наклав низку обмежень, і тепер український активіст, навіть йдучи в туалет, повинен почуватися злочинцем. Усе через те, що туалет розташований у дворі, а Балуху заборонили взагалі виходити з дому, а ще користуватися Інтернетом та спілкуватися телефоном з адвокатами.

Між тим, кримчанам закрили дорогу на Ай-Петрі до квітня 2018 року: рух автомобілів та мотоциклів, не обладнаних протиожеледними спецзасобами (шинами і ланцюгами), обмежили через несприятливі погодні умови. У такий спосіб окупанти вирішили подбати про безпеку на дорозі, яка веде до Ай-Петрі, на весь період снігопадів та ожеледиці. Заборонити ж бо легше, ніж своєчасно чистити сніг…

Натомість стало відомо, що в окупованому Криму запустять зимові "тури для бідних". Цим питанням зараз опікується Асоціація курортних міст окупованого півострова. Зазначається, що з жовтня по квітень роботодавці зможуть направляти своїх працівників на лікування зі стовідсотковою або частковою компенсацією витрат. Передусім, у такий спосіб окупанти хочуть залучити в Крим малозабезпечених туристів. Поки що така програма лише в розробці, почати тестувати її обіцяють вже наступного року. Мабуть, коли грошей в росіян стане ще менше.

Свої і без того небагаті статки все більше кримчан починають витрачати на "зеленого помічника". Навіть на Росії вже визнали, що жителі півострова в окупації спиваються шаленими темпами. Про це говорять нові результати дослідження російських регіонів на предмет тверезості у 2017 році. Окупований Крим перебуває на 52 місці з 85. Севастополь посідає 41 сходинку. Для порівняння, у попередній версії всеросійського "алкогольного" рейтингу Крим і Севастополь були на 29 та 20 місцях відповідно. Очевидно, що ейфорія "кримнашівців" швидко зникає на дні пляшки, а після неї приходить суворе похмілля буденності.

Останнє відчули на собі навіть майстри з приготування кави. Минулого тижня стало відомо, що асоціація Specialty Coffee Association (SCA) впровадила офіційну заборону на навчання кримчан і проведення майстер-класів на території півострова. Це означає, що кримські баристи тепер не зможуть офіційно підвищувати свою кваліфікацію, і сертифікат від SCA їм не видасть жодна країна світу.

Підконтрольна ж Кремлю влада Криму переймається зовсім іншими проблемами "Гоблін" минулого тижня запропонував "погасити" українське радіо на окупованому півострові методами КНДР. Для Аксьонова український радіоефір є "ворожою пропагандою", тому він хоче, аби мовлення заглушили російськими піснями воєнних років. Для цього, за його словами, можна використати північнокорейський досвід та... розвернути в "ворожий" бік гучномовці.

А до севастопольських школярів музика прийде від самого Путіна. Минулого тижня стало відомо, що Резервний фонд президента Росії профінансує закупівлю рояля для музичної школи. Орієнтовна вартість чорного полірованого інструменту складає 2 755 000 рублів. Рояль від Путіна окупанти обіцяють привезти ще до нового року. Севастопольці, щоправда, неодноразово відкрито просили російського президента допомоги зберегти їм право власності на землю, отриману в доокупаційний період, і яку активно "віджимають" у них зараз. Але в Кремлі, очевидно, вирішили, що все буде музика. А потім, вочевидь, кришка.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Крим

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook