Іграшка для Путіна: Крим став нестерпним для людей і тварин

Перед приїздом Путіна блискавка вбила радника російського міністра, а на півночі Криму зникла прісна вода

Іграшка для Путіна: Крим став нестерпним…

Depo.Крим нагадує, чим жив окупований півострів минулого тижня.

Головною подією в Криму минулого тижня стало затримання чергового "агента СБУ" та "диверсанта", українця Геннадія Лимешка. ФСБ приписала йому спробу пошкодити лінії електропередач Судак-Новий Світ, підпалити ліс в районі Судак-Рибаче-Алушта, викликати гірський обвал для перекриття автомобільної траси Судак-Новий Світ, а також підпалити один з об'єктів комунального господарства в районі селища Рибальське. Немало, як для однієї людини. При затриманні в Лимешка начебто навіть вилучили вибухові та запалювальні речовини. Тепер новому "українському диверсанту", якого змусили визнати свою провину, загрожує чималий термін ув'язнення.

Натомість справжньому диверсанту вдалося втекти. Можливо, через те, що в нього було аж чотири ноги. Минулого тижня жителі села Орловка Роздольненського району залишилися ввечері на цілу годину без електрики через звичайного кота. Тварина залізла в трансформаторну підстанцію та спричинила аварійне відключення. Подачу світла відновили лише після того, як кота вигнали з трансформатора. ФСБ цей випадок відверто проґавила й допитати чотирилапого не змогла.

Купатися в Чорному морі біля берегів Криму - небезпечно. Тамтешні вода та пляжі настільки "чисті", що в них не видно збудників кишкової інфекції. Саме її підхопили понад 600 кримчан, які купалися в Алушті. Окупанти визнають, що постраждалих насправді може бути значно більше, адже чимало відпочивальників зайнялися самолікуванням. В алуштинській лікарні після такого купання вільними залишилося лише сім ліжок.

У Криму небезпечно не тільки купатися. Минулої п'ятниці фортечні мури не врятували від гніву небес чиновника з Росії. Блискавка під час негоди в Судаку вбила радника міністра охорони здоров'я РФ Ігоря Ланського. Відомо, що чиновник перебував на території Генуезької фортеці. Під час грози у нього задзвонив мобільний телефон, він відповів на виклик і в цей момент в нього вдарила блискавка.

Добре погуляла стихія і неподалік Судака. Так, потужний водно-грязьовий потік в районі села Дачне змив з дороги та затопив у багнюці півтора десятки автомобілів. Крім цього підтопленими виявилися понад 40 житлових будинків. Як з'ясувалося згодом, автомобілі були виведені з ладу в результаті гідроудару.

Тим часом окупований курортний Коктебель завалило сміттям, яке не вивозиться через брак справної комунальної техніки. Місцеві чиновники кажуть, що автомобілі ламаються майже щодня, а ті, що залишаються, не справляються. Вдень потрібно вивозити до 300 контейнерів та навіть це не допомагає.

Окрім того, минулого тижня з'явилася інформація, що може вщент зруйнуватись популярна серед туристів та одна з найважливіших історичних пам'яток Криму - Барабан-Кая, також відома, як "Храм Сонця". Археологи заявили про її руйнування через час і кримську геологію. На місці пам'ятки вже з'явилася ціла мережа великих тріщин, які вперто не помічають посадовці.

"Гоблінські" чиновники сліпі й до екологічних проблем. У бухті окупованого Севастополя вперше за довгий час перестали розмножуватися мідії. Популяція цих молюсків потроху зникає. Одні кажуть, що причиною цьому є аномальна спека, інші ж переконані, що високі температури ні до чого, а мідій вбиває безконтрольний вилов і прямі каналізаційні стоки з миючими речовинами.

Частково спека, а частково й елементарна байдужість вбивають у Криму й козуль. Жертвами вже стали десятки тварин в Карадазькому заповіднику. Підрахувати вдалося лише тих, чиї бездиханні тіла вдалося знайти. Фахівці кажуть, що козулям не вистачає води. На заповідній території вже немає тієї кількості поїлок, яка була кілька років тому. Тварини змушені спускатися до моря і пити солону воду. У підсумку вони хворіють і стають легкою здобиччю для кліщів та інших комах.

Окупантам мало цікаві не лише проблеми тварин, а й самих кримчан. На півночі анексованого півострова закінчилася прісна вода. Минулого тижня в цьому зізнався міністр сільського господарства підконтрольного Кремлю уряду півострова Андрій Рюмшин. За його словами, в Роздольненському, Красноперекопському, Джанкойському районах питна вода перетворилася на солону через активне використання підземних водойм. Чиновники роздумують над тим, щоб встановити опріснювачі, однак жодних конкретних термінів не називають. Так само ніхто не говорить жителям районів, де їм відшукати воду, щоб напитися та приготувати їжу.

Те, що в Криму жити несолодко ні людям, ні тваринам, минулого тижня визнав і сам "Гоблін". Так званий глава уряду Сергій Аксьонов зробив це після того, як побував у невеликих населених пунктах півострова та подивився на їхню інфраструктуру, а точніше її фактичну відсутність. Найбільше кримчанам дошкуляють вже традиційно погана якість води та проблеми з вивезенням сміття.

Очевидно саме на прісному безводді, смітті, трупах тварин і враженій збудниками кишкових інфекцій морській воді будувати туристичну Мекку в Криму зібрався президент Росії Володимир Путін. Про свої плани він розповів під час візиту на окупований півострів минулими вихідними. Вони не стали секретом, бо привабливим для туристів Крим росіяни намагаються зробити на словах з весни 2014 року. Та поки що добре виходить забезпечити лише нестерпні умови для проживання місцевого населення.

Сам Путін, схоже, мало цим переймається. Крим став тимчасовою іграшкою для нього, яка насправді виявилася непотрібною, але й на очах у всіх її не викинеш. Майже так само, як фетрове тигреня, яке російському президенту подарували під час чергового його візиту на місце політичного злочину.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Крим

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme