Що там у "кримнашів": Мандрівник-шпигнун, хамка-Няша та стрілянина лікарів

Доповідь прокурора міжнародного кримінального суду визнала конфлікт у Криму й на Донбасі як збройний конфлікт між Росією та Україною

Що там у "кримнашів": Мандрівник-шпигнун…

Depo.Крим нагадує, чим жив захоплений Росією півострів минулого тижня. 

Справа військовополонених моряків

Керівництво США не зустрічатиметься з представниками Росії, доки ті не відпустять захоплених на Азові українських моряків, повідомив президент України Петро Порошенко під час зустрічі з ініціаторами звернення до ООН з приводу звільнення українських моряків. "Під час зустрічі з віце-президентом США на Мюнхенській конференції отримав запевнення від Майка Пенса, що керівництво Сполучених Штатів скасувало усі зустрічі з представниками Росії через акт агресії Росії проти України. І поки Росія не відпустить наших моряків, зустрічей не буде", - наголосив глава держави.

Командир буксира "Яни Капу", військовополонений український моряк Олег Мельничук відмовився давати свідчення на Росії. "На додатковому допиті, у відповідності зі ст. 17 Женевської конвенції він повідомив своє прізвище, ім'я, дату народження, посаду і звання. Також відповідно до п. 4 ч. 3 ст. 47 КПК РФ відмовився від дачі свідчень", - повідомив адвокат Едем Семедляєв. Почувається Мельничук задовільно. Написав і відправив близько 30 листів. Отримав близько 40 листів з різних країн.

Також відмовився давати свідчення український полонений моряк, лейтенант ВМС України Владислав Костишин, якого допитали на Росії. Про це заявив адвокат Олег Єлісєєв. Під час допиту Костишин ще раз повідомив, що є військовополоненим, і на нього поширюється норми Женевської конвенції. "У нього все добре, і він знає, що величезна кількість людей як в Росії, так і в Україні бореться за нього та інших моряків, і вони не забуті", - повідомив Елісєєв.

У пораненого українського військовополоненого Василя Сороки не спадає набряк руки, функції кількох пальців не відновлюються, повідомив адвокат українця Сергій Бадамшин."Набряк руки нижче рани не спадає. Функції декількох пальців не відновлюються. Регулярні болі. Все лікування в СІЗО зводиться до уколів вітаміну В. У найближчі дні його повинні обстежити в цивільному медичному закладі Москви. Проте настрій "бойовий", - написав адвокат.

Російська влада провела формальне обстеження стану здоров'я пораненого військовополоненого Андрія Артеменка. "Лише за дві години - для галочки", - повідомив адвокат Микола Полозов. "Ми вимагаємо повного обстеження й лікування військовополоненого Артеменка, а також поранених військовополонених Андрія Ейдера й Василя Сороки", - додав Полозов. 

Українському пораненому військовополоненому Андрію Ейдеру після медобстеження в лікарні Москви відмовили в госпіталізації. Про це повідомила московська журналістка та волонтер Вікторія Івлєва. "Андрій Ейдер був у травматологічному відділенні першої міської лікарні Москви. В госпіталізації відмовлено", - зазначила вона.

Активістка Івлєва привезла до Одеси листи сім'ям полонених моряків, яких утримують у Лефортово. Своїм рідним написали капітан лейтенант катеру "Нікополь" Сергій Попов та радіотелеграфіст буксиру "Яни Капу" Володимир Варимеза. Волонтерка зазначила, що не знає, що буде далі з полоненими моряками. "Я хочу вірити, що скоро все закінчиться, але саме найстрашніше, що може бути з ними - це, згідно з обвинуваченням, шість років у російській в'язниці".

Кропивницькі школярі надіслали військовополоненим морякам-землякам Роману Мокряку та Андрію Артеменку у російську в'язницю листи підтримки. "Сподіваюсь, щирі дитячі листи і малюнки потраплять до рук наших моряків і додадуть їм настрою і впевненості у власних силах. А нам лишається тільки чекати на повернення всіх, хто у ворожому полоні та Героїв, яких вважають зниклими безвісти", - зазначила активістка ГО "Армія SOS" Оксана Червона.

У Кропивницькому в центрі міста з'явився банер на підтримку українських військовополонених поруч із прапором військово-морських сил України. "Цей банер присвячений українським військовополоненим. Це потрібно сім'ям військовополонених, яки знаходяться там, це допоможе хлопцям, які знаходяться зараз в полоні. Можливо, коли вони побачать, що їх підтримує їхнє місто, що їх підтримують міста України, їм буде легше там знаходитись. У них з'явиться дух, у них з'явиться мотивація", - зазначив ветеран АТО Олег Кокуленко.

Новий похід Керченською протокою

Україна планує новий похід кораблів через Керченську протоку. Про це повідомив очільник МЗС України Павло Климкін. За його словами, ВМС, ймовірно, вдасться "здивувати Росію". У зв'язку з цим вжито низку заходів та ведеться відповідна підготовка з міжнародними партнерами. За словами глави МЗС, присутність іноземних спостерігачів безпосередньо на борту кораблів, малоймовірна, проте міжнародне спостереження буде. Зокрема, переговори про моніторингову місію МЗС веде з Німеччиною і Францією.

Росія затримує судна на виході з Азову

Тривалість затримки Росією судів в Керченській протоці в першій половині лютого 2019 року зросла на 45%. Про це заявив глава наглядової ради української громадської організації "Майдан закордонних справ" Андрій Клименко. "Протягом 1-18 лютого 2019 тривалість штучного утримання суден, що прямують до/з Маріуполя та Бердянська збільшилися у порівнянні із січнем 2019 року таким чином: на вході до Азовського моря - в середньому з 32,1 до 35,5 години (+10,6%), (діаграма 1); на виході з Азовського моря - в середньому - з 23,9 до 34,7 годин (+ 45,2%), (діаграма 2)", - зазначив Клименко.

Санкції проти окупантів

Європейський союз попередньо погодив продовження на півроку індивідуальних санкцій за порушення територіальної цілісності України. Список санкцій розширять на вісім чоловік - тих, кого Євросоюз вважає відповідальними за інцидент в Керченській протоці. Рішення ще має затвердити Рада ЄС. Європейські санкції проти фізосіб і організацій Росії діють, згідно з прийнятим у вересні 2018 року рішенням, до 15 березня 2019-го.

Литва обурена "слабкими" санкціями проти Росії щодо Азову. Санкції ЄС у відповідь на дії Росії проти України "іноді занадто незначні, іноді занадто запізнілі", заявив голова МЗС Литви Лінас Лінкявічус. "Я хотів би швидше реагувати на це, оскільки інцидент стався наприкінці листопада. Ми були б більш ефективними, якщо б ми вживали заходів швидко, оперативно і потужно", – вказав Лінкявічус.

Росія просторікувала в ООН

Попри міжнародний тиск, представники Москви проголошують з найвищої трибуни в ООН, що вони "назавжди" закріпили свій суверенітет над кримським півостровом. З відповідною заявою виступив постпред Росії при Організації Василь Небензя під час засідання Генеральної асамблеї ООН. "Про Крим я сьогодні навіть говорити не буду. Крим – це Росія. Це питання закрите назавжди самими кримчанами", - заявив представник РФ. До того ж пожалівся, що Україна закрила доступ для спостерігачів з Росії на майбутніх виборах та звинуватив українську владу у прозахідному курсі.

Україна про Росію в ОНН

Президент України Петро Порошенко, виступаючи в ООН, назвав, скільки техніки Росія стягнула до окупованого Криму та Донбасу. "Станом на лютий 2019 року в окупованому Криму Росія розмістила до 32,5 тис. військових, 88 артилерійських систем, 52 РСЗВ, 372 бойові броньовані машини, 113 бойових літаків, 62 бойові гелікоптери, 6 бойових суден і 6 підводних човнів, які оснащені системами крилатих ракет "Калібр", - перерахував Порошенко. Президент України також зауважив, що в ОРДЛО російської зброї не менше.

Доповідь прокурора міжнародного кримінального суду визнала конфлікт у Криму й на Донбасі як збройний конфлікт між Росією та Україною, а спробу Росії анексувати Крим як триваючий стан окупації, заявив Порошенко під час Генасамблеї ООН. "Визначимося раз і назавжди: не існує так званої кризи в Україні чи внутрішнього конфлікту, це є тривала військова окупація і збройна агресія з боку Росії проти України. Варто відзначити, що доповідь прокурора міжнародного кримінального суду визнала конфлікт у Криму й на Донбасі як збройний конфлікт між Росією та Україною, а спробу Росії анексувати Крим як триваючий стан окупації. Це слова суду", - заявив Порошенко.

Світ проти окупантів

Посольство США в Україні заявило, що Вашингтон не визнаватиме захоплення Росією українських суверенних територій. "Кримська декларація держсекретаря Помпео чітко і однозначно окреслює нашу політику і через 5 років після початку анексії Криму Росією: ми не визнає́мо і не ви́знаємо зазіхання Кремля на суверенітет над територіями, захопленими силою з порушенням міжнародного права", – йдеться в повідомленні.

Агресія Росії

Росія закрила район в Азовському морі поблизу Керченської протоки через проведення стрільб. Стрільби відбувалися у західній частині Темрюкської затоки, що розташована поблизу Керченської протоки.

Окупанти провели комплекс корабельних бойових навчань у морських полігонах Чорного моря за участю малого ракетного корабля "Орехово-Зуєво". Розрахунки ППО бойових постів "Орехово-Зуєво" відбили ракетний удар, зроблений з борта корабля умовного противника, застосувавши зенітно-артилерійське озброєння. Потім по цілі розрахунки ракетно-артилерійської бойової частини корабля електронним пуском завдали удару у відповідь з використанням ракетного комплексу "Калібр-НК".

Відповідь на агресію Росії

У Чорне море увійшов ракетний есмінець ВМС США USS Donald Cook (DDG75). "19.02.2019 приблизно о 17:00 за Києвом в Чорне море увійшов ракетний есмінець ВМС США USS Donald Cook (DDG75)", - написав глава проекту.

Порушення прав людини

Засудженого в Криму українського активіста Володимира Балуха, якого раніше вивезли з півострова в сусідню Росію, етапували з ізолятора Краснодара в невідомому напрямку. Куди саме везуть Балуха ні родичам, ні адвокатам не повідомили. Причини його перевезення з керченської колонії на Росію також досі невідомі. "Етапування Володимира Балуха на Росію порушує також ст. 49 IV Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни, яка забороняє переміщення жителів окупованих територій на територію країни-окупанта", - заявляють правозахисники.

Поліція Криму відкрила кримінальну справу за фактом порушення недоторканності житла проукраїнського активіста, в якого російські силовики під час обшуку відібрали цінні речі. "На території окупованого Криму, в селищі Оріхове Сакського району, російські силовики провели незаконний обшук у будинку проукраїнського активіста Олега Приходька, під час якого вилучили у нього українську символіку, техніку і домашні СD-диски", – розповідають силовики. Розпочато кримінальне провадження щодо порушення недоторканності житла.

Керченський міст

Україна має намір звернутися до Міжнародного кримінального суду, якщо результати експертизи покажуть, що будівництво Кримського моста вплинуло на екологію Азовського і Чорного морів. "Зараз проводиться еколого-інженерна експертиза – ми хочемо встановити, чи дійсно це впливає на екологічне середовище Азовського і Чорного морів. Після експертизи ми збираємося звернутися до МКС, адже подібне погіршення екологічної ситуації, що призводить до нищення природних ресурсів України, може бути розцінене, як порушення права збройних конфліктів", – розповів прокурор Криму Гюндуз Мамедов.

Росія запустить перший пасажирський поїзд по Кримському мосту 8 грудня нинішнього року, заявив голова дирекції з обслуговування пасажирів "Кримської залізниці" Володимир Резніченко. Він наголосив, що з першим проїздом пасажирського поїзда в Крим немає "жодних сумнівів", але є "повне розуміння". Він також розповів, що продаж квитків на цей склад відкриється за 90 днів, а не за 45. Резніченко додав, що в Криму квитки на поїзди далекого прямування продаватимуться в 22 пунктах. Президент Росії Володимир Путін також похизувався, що 2019 року почнеться залізничний рух Керченським мостом.

"Путінолюбка" з Франції вже не їде в Крим

Лідер французької ультраправої партії "Національне об'єднання", депутат парламенту Франції Марін Ле Пен , відома своєю підтримкою президента Росії Володимира Путіна, передумала їхати в анексований Крим на так званий Ялтинський "міжнародний економічний форум", не пояснюючи причину своєї відмови. Вона повинна була стати почесним гостем на "форумі" разом з сирійським диктатором Башаром Асадом, що могло бути для неї незручним фактом. Однак Асад так само відмовився їхати на "міжнародний економічний форум" в Ялту.

"Вагнер" вербує кримчан на війну

В анексованому Криму відбувся набір людей до лав ПВК "Вагнера", які потім направлялися в Судан. Про це заявив керівник апарату СБУ Ігор Гуськов. "Про участь громадян України в так званій структурі ПВК "Вагнера". Дійсно, ми фіксуємо непоодинокі випадки, коли наші "колишні" громадяни брали участь. Більш того, сьогодні ми можемо говорити про те, що в Криму пройшов набір людей до лав ПВК "Вагнера", які потім направлялися в Судан. Частину прізвищ ми вже оприлюднили, і найближчим часом спільно з журналістами також оприлюднимо інші прізвища", - зазначив Гуськов.

Гіркін зізнався в захопленні Криму

Колишній "міністр оборони" так званої "ДНР" Ігор Гіркін (Стрєлков) заявив, що півострів Крим в 2014 році захоплювали військовослужбовці ЗС РФ. Екс-ватажок "ДНР" написав у соціальній мережі: "Я ніколи не "захоплював" аеродром" Бельбек "(і ніколи не говорив про це) - це робили офіційні "зелені чоловічки". Я лише керував групою ополченців, яка першою прибула в цивільний аеропорт Сімферополя для запобігання передбачуваного прибуття туди Турчинова. Збирався він туди прибувати чи ні - мені до цих пір не відомо, але в результаті наших дій аеропорт був закритий для зльоту і посадки всіх повітряних суден".

Нагородять "беркутівців"

В окупованому Севастополі заплановано нагородження бійців спецпідрозділу "Беркут", які "виконували обов'язки військової служби" (цитата прес-служби Росгвардіі Севастополя ) під час протестів на Євромайдані в Києві взимку 2014 року. У програмі заходу також фотовиставка, присвячена подіям листопада 2013 року - лютого 2014 року під назвою "Майдан очима захисників", шикування біля вічного вогню, нагородження "беркутівців", молебень.

Хто придушував Євромайдан у Криму

Координатор руху "Євромайдан-Крим" Сергій Мокренюк розповів, що жителі Криму підтримували Євромайдан, а проти виступали росіяни, яких завезли з сусідньої Росії. "Місцеві допомагали грішми, допомагали ховатися, коли треба, попереджали про якісь події. Міліція в Сімферополі нас охороняла. Це об'єктивно. Вони робили все для того, щоб на нас не напали ті люди, яких замовили. А ті, які проявляли себе агресивно... всюди, де була агресія, були російські громадяни, яких спеціально завезли до Криму. Вони були спеціально переодягнені в цивільну форму. Місцевому населенню було байдуже, фізично ніяких агресивних дій проти нас не виявляли".

Крим став більш українським

Після анексії Крим став більш українським, ніж був до того, заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін. "Реально сумно, що 5 років тому, коли розпочалася російська окупація, Крим був недостатньо українським. І для кримчан, і для всіх нас. За те, щоб зрозуміти важливість українського Криму, нам довелося заплатити надвисоку ціну. І ми всі у цьому, на жаль, винні. Проте, за цей час Крим точно не став більш російським, незважаючи на всі зусилля, які російські окупанти та їх посіпаки докладають для цього" - написав Клімкін.

"Няша" нахамила Клімкіну

Через цю заяву "екс-прокурор Криму" та депутат Держдуми Наталія Поклонська назвала Клімкіна фантазером. "Крим не може бути більш-менш українським. З однієї простої причини, що він ніколи не був українським - в тих поняттях і матерії, в яких ви раптом вирішили виміряти його українськість", - сказала "Няша". Вона заявила, що Клімкін живе у постійних ілюзіях та порадила їсти гамбургери, пити антидепресанти і курити "Мальборо". Чого ще очікувати від розумово обмеженої хамки.

Фіналістки "Євробачення" і Крим

Фіналістки нацвідбору на "Євробачення-2019" , співачки Анна Опанасюк та ї сестра Марія, які є заслуженими артистками Автономної Республіки Крим, на запитання, "чий Крим", відповіли: "Крим – наш, бо це наш дім". Протягом всього інтерв'ю виконавиці так і не відповіли на запитання про окупацію Росією півострова, всіляко ухиляючись від запитання аж допоки Анна вирішила таки дати більш точну відповідь: "Мені здається, що Україна просто втратила Крим". Ну хоч перед Путіним не виступатимуть.

Книжки рідною мовою

В бібліотеці окупованого Севастополя в Міжнародний день рідної мови порахували книги українською та кримськотатарською. У міській бібліотеці нарахували півтора мільйона примірників видань. Після російськомовних видань найбільше книг виявилося українською мовою - 123 216 примірників. У фондах також є 817 книг кримськотатарською мовою.

Ганебний підручник

У школах Криму вилучили підручник з історії півострова для 10 класів, в якому кримські татари виявили пропаганду ксенофобії і виправдання депортації народів. Йдеться про підручник "Історія Криму. 10 клас. Навчальний посібник для загальноосвітніх організацій" під редакцією Сергія Юрченко, випущеному видавництвом "Просвєщєніе". У ньому говориться, що "в кримськотатарських формуваннях, що служили в роки Великої Вітчизняної війни німецьким окупантам, служили 20 тисяч осіб, а 14 тисяч кримських татар брали участь в боротьбі з партизанами".

Мандрівник-шпигун

Жителя Херсонщини зі шпигунським, за словами прикордонників, пристроєм зупинили на виїзді з анексованого Криму. Шпигунський пристрій знайшли прикордонники пункту пропуску Чаплинка в легковику Citroen, на якому з анексованого Криму в'їжджав на материкову Україну мешканець Херсонщини. В автівці знайшли пристрій для негласного отримання інформації у вигляді авторучки, оснащеної відеокамерою та флеш-накопичувачем. Знахідку прикордонники передали співробітникам СБУ. Мандрівника притягнули до адміністративної відповідальності.

Пострілялися лікарі

"Русскій мір" впливає навіть на людей гуманної професії. У євпаторійській міській лікарні стався конфлікт між двома лікарями, один з яких в ході сварки застосував травматичну зброю. З потерпілим все в порядку, серйозних поранень він не отримав. Співробітника лікарні, який стріляв, затримали правоохоронці. За фактом інциденту ведеться перевірка.

Ліки на Херсонщині

Кримчани зможуть отримати ліки та медичну допомогу на Херсонщині. Найближчими днями на там розпочне свою роботу медична програма, яка направлена на оздоровлення громадян України, що проживають в окупованому Криму. Наказом буде визначено обсяги медичної допомоги, які будуть надаватись безпосередньо мешканцям Криму. В першу чергу це такі категорії, як вагітні, літні люди, надання штучної нирки та Програма "Доступні ліки".

Стіни перших будинків Севастополя

Фрагменти стін перших житлових будинків Севастополя виявлені на місці розкопок четвертого бастіону - одного з ключових укріплень міста в роки Кримської війни (1853-1854). Начальник експедиції, провідний науковий співробітник Інституту історії матеріальної культури (ІІМК) РАН Сергій Соловйов. "Повною несподіванкою для нас була знахідка міської забудови до Кримської війни - початку заснування Севастополя, 1783 року. У нас є добре збережені частини стін, приміщень, вимостки дворів. Це перші будинки Севастополя", - сказав Соловйов.

Транспортний колапс

Майже весь громадський транспорт Керчі перестав виходити на маршрути через погане господарювання підлеглих маріонеткового "глави" Криму Аксьонова. Як виявилося, замість антифризу в радіатори автобусів лили воду. При цьому закуплений антифриз знайшли захованим на підприємстві. У Керч приїхав і Аксьонов. Він зустрівся з працівниками "Керчміськтрансу". У будівлю адміністрації міста нікого не пускали.

Пожежа на заводі пластмас

В окупованому Сімферополі загорівся склад на території заводу пластмас. "Завод пластмас - пожежа в підвальному приміщенні, горить відпрацьоване масло. Площа пожежі близько 1200 квадратних метрів. Працює п'ять одиниць техніки і близько 40 чоловік особового складу. Жертв і постраждалих немає. Локалізації поки немає", - заявили у прес-службі "кримського управління МНС".

Всихають дерева

Через водну кризу в окупованому Криму почали всихати дерева, вони ніби просочуються соляним розчином. "Солоний" пеньок був сфотографований Радянському районі окупованого півострова в селі Дмитрівка. За словами місцевих жителів, у них почав засолюватись ґрунт. Сиваш став солонішим. Північно-Кримським каналом з Дніпра в Крим постачали 1 мільярд кубометрів води на рік. Приблизно 80 мільйонів кубів йшло на поповнення водосховищ. Решта - на сільське господарство. Після окупації зрошення кримського землеробства різко скоротилося з 400 до 15 тисяч гектарів.

Потопають у фекаліях

Більшість підвалів керченських багатоповерхівок затоплені водою і фекаліями, заявила начальник Інспекції по житловому нагляду Криму Юлія Жукова. "Основною проблемою Керчі є підтоплення будинків водою і фекальними масами. У більшості будинків, куди ми приїжджали, підвали були затоплені фекаліями, - сказала Жукова. - Ці фекалії знаходилися там постійно, тривалий час, що створювало дискомфорт проживання".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Крим

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme