Хочуть ще відер: Суд окупантів підтвердив штрафи для двох кримськотатарських активістів

Суд у Криму залишив у силі штрафи літнім кримськотатарським активістам Караметову і Давлатову

Про це повідомляє Depo.Крим з посиланням на "Крим.Реалії".

Підконтрольний Кремлю Верховний суд анексованого Криму сьогодні, 28 вересня, не задовольнив апеляційні скарги адвоката Едема Семедляєва на призначення штрафів літнім кримськотатарським активістам Серверу Краметову і Ярікулу Давлатову.

Суддя Володимир Агін порахував дії співробітників російської поліції "правомірними", а рішення суду першої інстанції "обгрунтованим". При розгляді апеляції Караметова захист наполягав, що в протокол, складений співробітниками поліції на активістів, вносилися правки вже після того, як документ був виданий на руки.

У випадку з Давлатовим, адвокат просив суддю зробити запит в кадастрову палату Криму для з'ясування меж території Верховного суду. На думку захисту, таким чином можна було з'ясувати, чи проводив Давлатов пікет на території суду або за його межами.

Суддя Агін вважав це затягуванням розгляду справи і не задовольнив клопотання захисту.

"Їм інкримінувалася участь в несанкціонованому мітингу, що є порушенням відповідно до статті 20.2 КоАП Росії. У Росії все стабільно, суди стабільні - апеляційні скарги наші не задоволені, жоден наш аргумент суддя не врахував", - розповів адвокат Едем Семедляєв.

Адвокат також додав, що активіст Караметов не зміг прийти на розгляд апеляції, оскільки знаходиться в лікарні. Активіст Давлатов сказав після засідання, що не визнає свою провину і рішення суду вважає незаконним.

У серпні підконтрольний Кремлю Залізничний суд Криму призначив Серверу Караметову і Ярікулу Давлатову штраф в розмірі 10 тисяч рублів.

У Сімферополі 14 серпня пройшли одиночні пікети на підтримку арештованого раніше похилого кримськотатарського активіста Сервера Караметова. Російські правоохоронці почали затримувати мітингувальників. Серед них був і Ярікул Давлатов.

Нагадаємо, що кримськотатарські активісти проводять акцію "Кримський марафон" та сплачують незаконно присуджені окупантами штрафи дрібними монетами у відрах.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Крим