"Гоблін" в ролі охоронця Путіна і ганьба кримських пляжів

Статки "Гобліна" ростуть, а селянам окупанти готують безгрошів'я

"Гоблін" в ролі охоронця Путіна і ганьба…

Depo.Крим нaгaдує, чим жив окуповaний півострів минулого тижня.

Російська каральна машина знову продовжила наступ на невгодних. Минулого тижня у Судаку силовики проведи обшук в будинку голови регіонального Меджлісу Ільвера Аметова. Згодом окупанти взагалі оточили селище Морське в 20 кілометрах від Судака, перекривши в'їзди і виїзди на півгодини. Певно, боялись втечі якихось невідомих екстремістів.

Крім цього, силовики провели обшук ще й в будинку кримського татарина Юсуфа Тороза. При цьому причину обшуку так і не спромоглися назвати. Натомість окупанти заарештували його сина Сервера Тороза та взагалі вивезли його за межі півострова, аж до російського Краснодару.

Головним ньюзмейкером Криму минулого тижня був так званий голова уряду Сергій Аксьонов. Спочатку "Гоблін" взяв участь в урочистому закладанні в 37 кілометрaх від Сімферополя пaм'ятного кaменю, який символізував почaток будівництвa федерaльної трaси "Тaвридa". Новa чотирьохсмуговa aвтотрaсa "Тaвридa" мaє з'єднaти Керч із Сімферополем і Севaстополем. Після закладання Аксьонов виступив з офіційною промовою, під час якої повідомив, що через рік збирається стати охоронцем Путіна. Щоправда, не на постійній основі, а лише якщо президент Росії приїде в 2018 році на окупований півострів, щоб відкрити першу чергу збудованої "Тавриди". Аксьонов пожартував, що у разі, якщо Путін прийме запрошення, то він разом з міністром транспорту Росії будуть в охороні ВВП.

І нарешті, минулого тижня Сергій Aксьонов пройшовся пляжами в кількох селах Алуштинського району. Побачене там він нaзвaв гaньбою. Зa словaми "Гоблінa", ситуaція на курортній місцевості aховa. Вкрaй гостро стоїть проблемa з очисними спорудaми і вивезенням відходів. Крім того, взaгaлі відсутня інфрaструктурa як тaкa, також відсутнє поняття про єдиний aрхітектурний стиль.

Між тим ЗМІ проаналізували декларації Аксьонова та його дружини. Журналісти дійшли всиновків: родинні статки за рік помножились вдвічі. Так, "глава" Криму Сергій Аксьонов заробив в 2016 році близько 2,6 млн рублів - це на 86% більше, ніж у 2015 році. У його користуванні знаходяться будинок площею 577,5 квадратних метрів та земельна ділянка 607 квадратів.

Дружина Аксьонова володіє трьома квартирами загальною площею 178,8 квадратних метрів, шістьма нежитловими приміщеннями загальною площею 565 квадратів, земельною ділянкою в 961 кв. м і автомобілем BMW 750 LI XDRIVE. Дохід дружини Аксьонова виріс за рік в 9,6 разів - до 32,8 млн рублів (у 2015 році вона задекларувала 3,4 млн рублів).

Поруч зі збагаченням Аксьонова, окупаційна влада Криму вирішила скоротити фінансування сільських населених пунктів. Так званий уряд півострова наказав в цілому скоротити на 20% дотації та дофінансування сільських населених пунктів. Йдеться про дотації до місцевих бюджетів, які виділяються у зв'язку з нестачею власних коштів для вирівнювання бюджетів. Причина нібито в тому, що в окремих поселеннях були завищені ліміти на утримання адміністративного апарату.

І це ще не все. Окупанти почали вимагати від місцевих і приїжджих гроші за те, щоб подивитися на кримський водоспад Учан-Су. Прогулянка до нього обійдеться в 50 рублів з відвідувача. Виняток - пільгові категорії. Однак закони російських загарбників не передбачають таку пільгову категорію, як "місцевий житель". Ще одне ноу-хау: перепустка на право подивитися на водоспад. Її видають лише після перевірки прописки і прийняття оплати в розмірі 200 рублів.

Минулого тижня у Криму стало відомо про масову загибель дельфінів. У травні виявили викинутими на берег тіла 31 дельфіна. Фахівці поки не можуть пояснити точні причини такого явища. Одні вважають, що це результат вірусних захворювань, інші - череззабруднення. Проте все частіше лунає й інша думка - дельфіни гинуть через будівництво Керченського мосту. Хоча самі окупанти цей факт, ясна річ, заперечують, а експерти поки не можуть навести беззаперечних підтверджень.

Кілька слів про "побєдобесіє", яке мало місце в Криму 9 травня. Зокрема, в окупованому Севастополі під час військового параду люди з причепленими на одяг георгіївськими стрічками йшли по дорозі, яку також було розмальовано в кольори георгіївської стрічки. Автівки також були розмальовані в чорно-помаранчеві кольори.

А деякі місцеві умільці, упиваючись "святом", навіть змайстрували великий портрет Сталіна у червоній зірці.

У "ватному шабаші" на 9 травня взяв участь і сам Аксьонов. Він прикрився портретами своїх предків та пройшовся з "Безсмертним полком" центром Сімферополя.

В той же час рятувальники видерлись на вершину Ай-Петрі (Ялта), гори Демерджі (Алушта) і скелі Сублук-Кая в Бахчисараї, щоб встановити там радянські прапори.

І наостанок про кримську вуличну культуру. На стінах багатьох будинків і на парканах можна побачити малюнки із зображенням президента Росії в різних іпостасях і ракурсах. Втім, деякі зразки "а-ля народної творчості" незгодні мешканці одразу псують - зазвичай домальовують Путіну гітлерівські вусики або свастику. Такі написи можна зустріти переважно у віддалених куточках півострова, бо в центральних містах вони більше пари годин не виживають і ретельно зафарбовуються.

Скільки ще часу доведеться комунальникам фарбувати, відмивати і відтирати малюнки або написи невідомих, але безперечно талановитих кримчан - питання риторичне. Паркани і стіни дедалі частіше стають чи не єдиним джерелом правдивої інформації на окупованому і заляканому репресіями Кримському півострові.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Крим

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme