Глум над пам'ятками і "фестиваль ідіотів": В окупованому Криму розгулявся абсурд

Рахують "убиті" дороги, аварійні халупи і займаються шахрайством на даху Ханського палацу

Глум над пам'ятками і "фестиваль ід…

Depo.Крим нагадує, чим жив окупований півострів минулого тижня.

Підконтрольний Кремлю Верховний суд Криму продовжив арешт ще п'ятьом фігурантам сімферопольської "справи Хізб ут-Тахрір". Цього разу судили Теймура Абдуллаєва, Узеіра Абдуллаєва, Айдера Саледінова, Рустема Ісмайлова й Еміля Джемаденова. Усім їх додали ще як мінімум по два місяці за гратами. Аргументи сторони захисту ніхто не врахував.

Окупанти продовжують глумитися над культурною спадщиною кримськотатарського народу - Ханським палацом у Бахчисараї. Минулого тижня стало відомо, що під час так званої реконструкції споруди будівельники знищують автентичність пам'ятки, укладаючи звичайну черепицю замість унікальної "татарки". Роблять це через те, що її легше укласти, тому, що фахівців з "татарки" немає, та й "розпиляти" гроші при цьому значно легше. Усе інше окупантів не хвилює, та й здорового глузду явно бракує.

Наприклад, в окупованому Сімферополі окупанти зігнали на площу молодь, щоб провести абсурдну акцію, під час якої палили портрети президентів США та Франції, а також прем'єра Великобританії. Всього у добровільно-примусовому порядку зібрали близько півсотні молодих людей, яким попередньо роз'яснили, що вони мають вигукувати при спаленні зображень Трампа, Макрона і Мей. В мережі дійство обізвали не інакше, як фестиваль ідіотів.

Відзначилася минулого тижня і Олена Аксьонова, яка є дружиною так званого глави уряду Криму Сергія Аксьонова. Вона, зокрема, закликала почати демонтаж пам'ятників Леніну. За словами Аксьонової, яка очолює громадську організацію "Русское единство", пам'ятники необхідно цивілізовано перенести в інше місце. Реакція її чоловіка лишилася невідомою, принаймні публічна…

А от тим, хто наважиться їхати в Крим найближчим часом, доведеться врахувати, що життя там подорожчало, але кращим не стало. На тижні стало відомо, що на окупованому півострові зросли ціни на проживання у готелях. Відтепер, винаймаючи житло для відпочинку, незалежно від того чи це міні-готелі, котеджі, чи приватні будинки, доведеться заплатити мінімум на 10% більше. Умови, звісно, дуже європейськими не стали.

Схожа історія і з пасажироперевезеннями. Попри те, що в Криму подорожчали міжміські автобуси, в середньому вартість квитків зросла на 50 рублів. Відтак, за дорогу з Севастополя до Ялти замість 150 рублів тепер доведеться викласти 200. Подорожувати власним транспортом, а не громадським, точно буде не дешевше, бо майже синхронно на окупованому півострові подорожчав і бензин. Причому ціни піднялися на АЗС усіх найбільших місцевих нафтотрейдерів. Підконтрольна Кремлю влада Криму пообіцяла найближчим часом "вжити заходи" для стабілізації ситуації. До підвищення цін на пальне, там, очевидно, не дуже готувалися.

Комфортно подорожувати Кримом стає дедалі важче не лише через здорожчання всього, а й через руйнацію автошляхів. Тикати "лицем у асфальт", а точніше у його відсутність, "гоблінців" активно продовжують активісти путінського проекту "Зaгaльноросійський нaродний фронт". Вони з початку року нaрaхувaли в Криму більше тисячі "убитих доріг". Найбільше їх в Ялті. Сімферополь - на другому місці, а замикає трійку лідерства невдах Керч. При цьому активісти підкреслюють, що в порівнянні з минулим роком кількість погaних доріг на окуповaному півострові збільшилaся.

Майже 10 тисяч кримчан не лише страждають через погані дороги, а й живуть в аварійних халупах. За даними підконтрольних Кремлю місцевих чиновників, критично потребують поліпшення житлових умов 268 сімей. І це лише в п'яти районах, які встигли перевірити. Окупанти порахували, що для реалізації програми з розвитку житлового будівництва на півострові, яка дозволить переселити людей з аварійних халуп, необхідно 21 млрд рублів. Такі кошти Крим може виграти хіба що в казино, які збираються будувати на півострові…

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Крим

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme