Глава Меджлісу готовий поїхати у Крим, щоб дати свідчення у справі земляків

Глава Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат України Рефат Чубаров має намір поїхати до Криму, щоб виступити свідком у суді по справі заступника Меджлісу Ахтема Чийгоза

Повідомляє Depo.Крим з посиланням на "События Крыма"

Про це він повідомив у понеділок, 15 травня, на прес-конференції в Києві. Чубаров зачитав свою заяву, в якій він дає згоду на виклик в якості свідка на засідання "верховного суду" Криму. Документ він має намір передати адвокату Чийгоза Миколі Полозову, коли той приїде в Київ 19 травня.

"Я один з тих, хто може дати об'єктивні свідчення по справі. Законодавство Росії передбачає надання мені імунітету на момент перебування в Криму. Це все за умови, якщо вони мене офіційно викличуть в суд", – прокоментував глава Меджлісу.

Чийгоз був затриманий в січні 2015 року за участь у мітингу на підтримку територіальної цілісності України перед будівлею Верховної Ради Криму 26 лютого 2014 року. Тоді мітингувальників протистояли проросійські активісти, в тому числі, з партії "Русское единство".

"Справу Чийгоза" російський суд розглядає в рамках "справи 26 лютого" після того, як суд на закритому засіданні розділив цю справу на двы: окремо – щодо заступника голови Меджлісу кримських татар Ахтема Чийгоза, і окремо щодо інших жертв росыйського правосуддя – Алі Асанова і Мустафи Дегерменджи.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Крим