Гірше за варварів: У Криму окупанти поруйнували стародавні фрески для "реставрації"
Так званий Східно-Кримський історико-культурний музей-заповідник отримає на баланс до кінця року близько 20 тисяч експонатів, в тому числі малюнки варварських племен
Про це повідомляє Depo.Крим з посиланням на "КримІнформ".
"Кількість знахідок колосальна, і всі вони в своєму роді унікальні. Знайдені малюнки варварських племен - рідкісні свідоцтва великого переселення народів. Рахунок подібним унікальним артефактів в Криму йде на десятки і, цілком ймовірно, вони належать до III століття до нашої ери", - розповіла головний хранитель музею Наталія Биковська.
Ці малюнки були виявлені на стінах зруйнованого склепу в Керчі, біля дороги, що йде до споруджуваного окупантами Кримському мосту. Невідомий автор зобразив битву і релігійний обряд. Щоб зберегти ці малюнки, реставратори їх випиляли (зазвичай в таких випадках просто знімається штукатурний шар).
Як уточнила хранитель музею, прийом на баланс знахідок тільки почався. "Нового і цікавого дуже багато, зараз знахідки обробляються перед передачею в державне сховище - дуже складний і трудомісткий процес. Необхідно виконати цілий ряд реставраційних і консерваційних заходів, підготувати описи, сфотографувати, замалювати, зробити звіт", - розповіла вона.
Низка знахідок була зроблена завдяки будівництву Кримського мосту і траси "Таврида". Фахівці працюють не тільки на землі, а й під водою.
"Більшість артефактів і стародавні поселення знаходять в невідомих для великої історії районах. Загадкової знахідкою залишається знайдена раніше теракотова голова. Ведуться суперечки і про її датування. По вивченню теракотової голови передбачаються заходи щодо дослідження за допомогою останніх наукових методів і з залученням сучасної апаратури, для отримання додаткової інформації з датування. Дослідники шукають аналоги, які були знайдені при інших обставинах для порівняння", - додала Биковська, висловивши впевненість у тому, що "головні сенсації ще попереду".
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Крим