Генпрокурор шокував кількістю загиблих під час депортації татар

Під час депортації з Криму у 1944 році загинули майже 58 тис. людей

Про це під час зустрічі з кримськими татарами заявив генеральний прокурор Юрій Луценко, коментуючи результати півторарічного розслідування злочинів комуністичного режиму, пов'язаних з депортацією кримських татар, передає Depo.ua.

"Для наявності належно ї доказової бази спільно з Меджлісом складений реєстр осіб, щодо яких особисто та їх сімей вчинені насильницькі дії щодо переселення. 16 травня ми отримали висновок Інституту демографії, в якому чітко зазначено, що саме насильницьке переслеення понад 220 тис. представників кримськотатарського народу з Криму до непристосованих до проживання територій Союзу спричинили до часткового їх знищення", - сказав Луцекно.

Згідно з висновком, всього загинули 57 тис. 900 осіб, серед них були також греки, болгари, німці.

Луценко зазначив, що прокуратура встановила понад 250 сімей потенційних потерпілих, а це більш як 1000 людей.

Україна вважає злочин проти татар геноцидом цього народу. Це підтверджують і архівні дані – за півтора роки зроблені десятки відповідних запитів, складені 103 протоколи огляду документів , зроблені запити про міжнароду правову допомогу до Узбекистану, Казахстану та Росії. Справа налічу понад 300 томів.

Нагадаємо, що 18 травня в Україні відзначається день депортації кримських татар радянською владою. У цей день в Середню Азію з півострова був відправлений перший ешелон кримських татар.

Читайте також: Народжені в депортації: Як Крим зустрів татарських репатріантів

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Крим

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook