ФСБ нервово курить: Кримчани тролять "гоблінців" хрестами і просять цементу

Найбільшому кримському банку загрожує кінець SWIFTу, а кримчани починають ставити хрести

Сергій Муренець

Depo.Крим нагадує, чим жив окупований півострів минулого тижня.

Підконтрольний Кремлю Верховний суд Криму відхилив апеляційну скаргу захисту фігуранта "справи українських диверсантів" Євгена Панова на продовження запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою. Примітно, що таким чином суд "привітав" арештанта з Днем Незалежності України, адже рішення не на його користь винесли якраз 24 серпня. Таким чином Панов пробуде в СІЗО щонайменше до 10 жовтня.

Вже з 1 вересня найбільший кримський банк може бути відключений від SWIFT. Минулого тижня низка ЗМІ повідомили, що правовласник програмного забезпечення для роботи зі SWIFT Finastra відмовилася працювати після 31 серпня з російськими банками, які потрапили до списку санкцій. Серед них і Російський національний комерційний банк, що працює в анексованому Криму.

Кримську нерухомість тим часом почали масово скупляти росіяни. За інформацією російських ЗМІ, найбільшим попитом житло користується у москвичів - вони придбали до 40% реалізованих об'єктів. Схоже, корінним кримчанам скоро стане тісно на півострові.

Минулого тижня український культурний центр в Криму презентував перший експериментальний випуск видання "Кримський Терен" українською та російською мовами. Його основне завдання - познайомити кримчан з альтернативною точкою зору. У першому випуску опублікована інструкція для вступу до вищих навчальних закладів України, матеріал про блокування інтернет-ЗМІ в Криму, фрагменти останнього слова кримського політв'язня Володимира Балуха, а також історичне дослідження Леоніда Кузьміна про українські землі в найдавнішу пору. ФСБ нервово курить…

Неприємний бонус підстеріг відпочивальників у Криму на фініші проваленого чергового курортного сезону. Тепер разом із засмагою вони можуть підхопити ще й кишкову паличку. Після Алушти її знайшли і в Севастополі. Там можуть заборонити купатися відразу на п'яти пляжах. Окупаційна влада міста "морозиться" з офіційними коментарями, однак в Росспоживнагляді кажуть, що проби морської води, взяті біля берегів Керчі і Севастополя, виявилися "нестандартними" за санітарно-хімічними та мікробіологічними показниками.

У незвичний спосіб вирішили затролити безвідповідальних чиновників і мешканці Керчі. На честь річниці невідремонтованої ями на одній із доріг міста вони встановили пам'ятний знак у вигляді хреста. Перед цим люди власними зусиллями засипали яму піском і вирішили оригінально повідомити про неї водіїв. На хресті нанесений напис "Спаси и сохрани". Хоча куди дієвіше було б, наприклад, вчепити на хрест чиновника, який відповідає за ремонт доріг.

Щоправда, ремонтувати зараз особливо й нічим, не то що дороги, а й навіть дірку в стіні власного будинку. Минулого тижня Крим дожився до того, що залишився без цементу. Він закінчився і в будівельних магазинах, і на оптових базах. Причому одночасно зник як цемент місцевого, бахчисарайського заводу, так і привезений з Росії. Звичайно, там де лишилися деякі запаси, ціни підскочили щонайменше на чверть. Відмазки кримських чиновників - не цемент, а тому безкінечні. Свій новий провал "гоблінці" пояснили чергою на поромній переправі та ремонтом на заводі-виробнику.

Однак куди більш дивними виглядають пояснення, чому частину Севастополя хочуть зробити селом. Минулого тижня відповідну пропозицію виконувача обов'язків підконтрольного Кремлю уряду Севастополя Дмитра Овсянникова підтримав прем'єр-міністр Росії Дмитро Медвєдєв. Таким чином вже незабаром частина населених пунктів і земель Севастополя можуть визнати сільською місцевістю. Окупанти кажуть, це необхідно для того, щоб розвивати там сільське господарство.

Чого варто очікувати далі від окупаційної влади, вже, певно, бояться думати й самі кримчани. Але ж бачили очі, що обирали в 2014…

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Крим