Фігуранту севастопольської "справи Хізб ут-Тахрір" присудили 15 років тюрми

Верховний суд Росії в четвер, 27 липня, збільшив термін позбавлення волі фігуранту севастопольської "справи Хізб ут-Тахрір" Руслану Зейтуллаєву до 15 років з обмеженням на рік після відбуття

Про це повідомляє Depo.Крим з посиланням на "Крим. Реалії".

На засіданні Зейтуллаєв спростував звинувачення, висунуті проти нього в суді, і заявив, що вони "будуються на свідченнях деяких засекречених свідків", повідомив кореспондент російської служби "Радіо Свобода". Також він оголосив про безстрокове голодування.

26 квітня Північно-Кавказький окружний військовий суд в Росії засудив фігуранта "справи Хізб ут-Тахрір" Руслана Зейтуллаєва до 12 років позбавлення волі.

Північно-Кавказький окружний військовий суд 7 вересня 2016 року визнав Зейтуллаєва винним в "участі в терористичному співтоваристві" і засудив його до семи років позбавлення волі. Російська прокуратура оскаржила це рішення у Верховному Суді Росії, і справа була знову направлена в Північно-Кавказький окружний військовий суд на перегляд. Слідчі органи наполягали на тому, щоб Зейтуллаєв був визнаний не учасником, а організатором терористичного співтовариства. Відповідна стаття Кримінального кодексу України передбачає санкцію від 15 років позбавлення волі до довічного ув'язнення. Суд засудив Зейтуллаева до 12 років позбавлення волі.

Захисники арештованих і засуджених по "справі Хізб ут-Тахрір" кримчан вважають їх переслідування мотивованим за релігійною ознакою. Адвокат Еміль Курбедінов зазначає, що переслідувані у цій справі російськими правоохоронними органами - переважно кримські татари, а також українці, росіяни, таджики, азербайджанці і кримчани іншого етнічного походження, які сповідують іслам.

Представники міжнародної ісламської політичної організації "Хізб ут-Тахрір" називають своєю місією об'єднання всіх мусульманських країн в ісламському халіфаті, але вони відкидають терористичні методи досягнення цього і кажуть, що піддаються несправедливому переслідуванню в Росії.

Верховний суд Росії заборонив "Хізб ут-Тахрір" в 2003 році, включивши в список 15 об'єднань, названих "терористичними".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Крим

Мітки: #суд