Фекальне озеро, розпусна "Няша" та міст за 5 рублів: Як кримські пальми гинуть від путінського паразита

Весь останній тиждень гоблінський Крим посилено готувався до святкування чергової річниці початку кінця. На урочистості заявився навіть Путін. Обійшлося без пірнання за амфорами

Фекальне озеро, розпусна "Няша" та міст…

Depo.Крим нагадує, чим жив захоплений Росією півострів минулого тижня.  
 

ПУТІН В КРИМУ

Як злодія тягне на місце злочину, так і Путіна тягне в Крим. Може, це і не так – на Донбас чи в Абхазію його ж не тягне, але на п'яту річницю "русской весни", про ягідки якої найкраще може розповісти отруєний хімією Армянськ, московський вождь заявився. Що, втім, і не дивно: така ж дата! Зрозуміло, що без чергових великих звершень главаря Росії не могли лишити, тому він через відеозв'язок "запустив" Таврійську ТЕС, і вже особисто – ще й Балаклавську ТЕС. Радість, безперечно, велика – після "блекаута" з боку України у віджатого Крима нарешті замайоріла лампочка Ілліча -- точніше, Владімирча –в кінці тонелю. 

Окупанти знахабніли

У п'яту річницю анексії Криму в Росії несподівано вирішили зажадати від України "компенсації" за міфічні "економічні втрати" за час перебування Криму в складі України. Такі претензії до України висунув спікер Державної Думи В'ячеслав Володін на мітингу в окупованому Сімферополі.  "Спікер Держдуми Володін заявив, що доручив порахувати економічні втрати за час перебування Криму в складі України, щоб зажадати від Києва їх відшкодувати", - йдеться в інформації ЗМІ.

Ар'єв відповів ВОЛОДІНУ

Очільник української делегації у ПАРЄ Володимир Ар'єв відреагував на заяву голови Держдуми заявивши, що Росія може піти далі і вимагати компенсувати їй витрати продзагонів червоної армії в часи Голодомору.  "Спікер російської думи хоче за допомогою європейських структур виставити Україні рахунок за перебування Криму в складі України. Думаю, варто продовжити. Можна подати в міжнародний арбітраж позов на стягнення сплати за транспортні послуги з вивезення українців до Сибіру, вимагати компенсувати витрати продзагонів червоної армії в часи Голодомору та заплатити за охорону в сталінських таборах", - додав Ар'єв.

Нота протесту

Спікер Держдуми В'ячеслав Володін на чолі парламентської делегації прибув до окупованого Сімферополя для участі в заходах до п'ятої річниці анексії Криму Росією. МЗС України висловловило рішучий протест у зв’язку з візитом делегації Державної думи Федеральних зборів Росії до окупованого Росією Криму. У прес-службі заявили, що цей та інші подібні "візити" є подальшими кроками з легітимізації спроби незаконної анексії Криму. МЗС заявило, що чергове відвідання російськими посадовими Криму є грубим порушенням російською стороною державного суверенітету України, міжнародного права, Статуту ООН, резолюцій Генеральної Асамблеї ООН.

Потурання агресору

Міністерство закордонних справ України рішуче засудило поїздку групи французьких політиків до окупованого Росією Криму. "Здійснивши несанкціонований візит на злочинно анексовану українську територію, французькі громадяни виявили неповагу до суверенітету і територіальної цілісності України, проігнорувавши фундаментальні принципи міжнародного права, законодавство України. Розцінюємо дії цих французьких політиків як пряме потурання агресору у його неприпустимій політиці експансіонізму, нетерпимості і дискримінації, мілітаризації Криму та створення безпекових загроз в регіоні Чорного і Азовського морів, а також масових та систематичних порушень прав людини на окупованому Кримському півострові", - зазначили в МЗС.

"Гоблін" здав Путіна 

Під час святкового заходу на честь 5-ї річниці анексії Криму голова окупаційної влади Криму Сергій Аксьонов розповів, що захоплення півострова відбулося під особистим керівництвом президента РФ Володимира Путіна. "Нічого б не вийшло, якби наш президент Володимир Володимирович Путін особисто не керував операцією і не ухвалював особисто рішення, від яких залежали долі кримчан та севастопольців. Рішення президента врятували нам життя. Дякуємо йому. Дякуємо росіянам, дякуємо силам спецоперацій, усім, хто був тут і брав участь у забезпеченні безпеки проведення референдуму", — сказав "глава" Криму.

півмільйона нових "корінних"

Росія взяла курс на те, щоб позбутися кримчан, які не підтримують окупацію. Найбільш обережні підрахунки дозволяють припустити, що до Криму з Росії переїхало до 500 тис. людей. "Вважається, що тільки по Севастополю десь уже близько 200 тис. нових жителів", - зазначив голова меджлісу Рефат Чубаров. Він розповів, що в основному такі переселенці - це сім'ї і самі співробітники військових і силових структур РФ.

Чубаров про мету окупантів і "НЯШУ"

Росія використовує Крим як територію, за допомогою якої вона може максимально впливати на південному фланзі НАТО. Про це розповів глава Меджлісу Рефат Чубаров. Російський вплив завдяки анексованому Криму тепер охоплює і басейн Чорного моря, і Середземного. Саме тому Росія зараз максимально зміцнює півострів, як свій форпост. Там їй не потрібні люди, які не згодні з окупацією Криму. Незгодні повинні бути витіснені з Криму. І це відбувається шляхом систематичних репресій. Це не тільки залякування, обшуки і арешти. Це - неможливість розвитку, коли Крим залишають підприємці, - підкреслив Чубаров.

У п'яту річницю анексії Криму Чубаров розповів про дивну зустріч з екс-"прокурором" окупованого Криму Наталією Поклонською в 2014 році. "Вона запропонувала нам сісти за накритий для чаю журнальний столик з дуже низькими кріслами в її кабінеті. А в ході розмови кілька разів демонстративно закидала ногу на ногу. Для мене це було трохи ніяково, ніби мене в моєму віці та моєму становищі намагаються спокусити. Слово "колорадські" її ніби підірвало: "Як ви смієте, це велика перемога!" Ми так і не домовилися", - зазначив Чубаров.

Більше 140 тисяч кримчан отримали біометрію

Державна міграційна служба України видала 140 295 закордонних біометричних паспортів кримчанам. Про це повідомляє радник мера Києва і депутата Верховної Ради Дмитро Білоцерківець. "Кримчани продовжують активно отримувати українські закордонні біометричні паспорти. Так, виходячи з відповіді, отриманої від Державної міграційної служби на 1 лютого 2019, було видано 140 295 закордонних паспортів", - написав Білоцерківець та додав, що "страшний сон Кремля починає ставати реальністю, деокупація Криму почалася!".

Охорона об'єктІВ ЗАХОПЛЕНОГО "Нафтогазу"

Російські військові кораблі охороняють вкрадені об'єкти НАК "Нафтогаз України" у Чорному морі. Відповідні фото компанія "Нафтогаз" розмістила у своєму "Твіттері. На світлинах видно, як російські кораблі охороняють захоплені об'єкти компанії. "Тут ви можете побачити російські військові кораблі біля об'єктів" Нафтогазу ", незаконно захоплених в Криму. Чи буде Росія так само охороняти газопровід "Північний потік-2?", - сказано в підписі до фото. Також "Нафтогаз" поділився знімками військових, які зі зброєю в руках охороняють захоплене майно НАК.

 

 

Судно на мілинІ

Судно Maryland під прапором Ліберії, що вийшло з порту Маріуполя до Італії з вантажем металу, сіло на мілину в Керченській протоці. "Судно Maryland (прапор Ліберії) водотоннажністю 20 тисяч тонн йшло з 17 тисячами тонн металу з Маріуполя до Італії сіло на мілину. Судновласник спочатку направив до судна два буксири, а потім ще два, але в них поки не вийшло витягти судно", — повідомили у російському агентстві річкового і морського транспорту. Судно не заважає вільному проходу Керченською протокою, загрози екіпажу та екології немає. 

 

 

До аварії судна у Керченській протоці призвела безвідповідальність окупантів, заявили в прес-службі МінТОТ. Окупанти встановили обмеження по осадці суден на позначці 8 метрів. При цьому, за наявною інформацією, в районі повороту із Чушкінського на Єнікальське коліно Керч-Єнікальського каналу, глибина конструкції  на цій ділянці - 8,3 метри. Таким чином технічні характеристики судна дозволяли безперешкодно здійснити вихід із Азовського до Чорного моря. Проте, незаконно побудований Росією Керченський міст в чергове став перешкодою для вільного проходу суден з Азовського у Чорне море.

"Норд" знову планує вийти в море

Екіпаж заарештованого керченського судна "Норд" отримає новий сейнер в анексованому Криму. Про це повідомив керівник судновласника – кооперативу "Колгосп імені Першого травня" Сергій Лєсков. Розпорядився про це підконтрольний Кремлю "глава" окупованого Криму Сергій Аксьонов. "Сергій Валерійович в рамках свого розпорядження затвердив термін передачі судна, яке було відібране нами в Мурманську, – не пізніше 1 червня. Щоб ми могли до 1 серпня здійснити його перегін внутрішніми водними шляхами Росії і вже на 1 вересня вийти в море на промисел", – сказав Лєсков. За його словами, судно буде оформлено в безоплатну оренду на 49 років.

Кислотні будні Криму

Кримське управління з гідрометеорології та моніторингу навколишнього середовища опублікувало дані про забруднення повітря в шести містах Криму: Армянську, Керчі, Красноперекопську, Севастополі, Сімферополі та Ялті. Фахівці кажуть, що забруднення повітря це - 100% техногенне забруднення, через яке підвищено концентрацію небезпечних для організму людини хлористого і фтористого водню, що посилюють дію одне одного. У Красноперекопську концентрація хлористого водню перевищила норму в 4,4 рази, а в Армянську фтористого водню виявили в повітрі в 1,8 рази більше, ніж повинно бути.

 

 

Окупанти завезли до Криму паразита

Окупований Крим може втратити пальми через паразита, який "пожирає" тропічні дерева зсередини. Фахівці ще не з'ясували, як боротися зі шкідником. Тому хворі дерева доводиться вирубувати, щоб паразит не перейшов на інші. При цьому за два роки хворих дерев виявилося більше 40. Співробітники Нікітського ботанічного саду активно працюють над порятунком пальм. Фахівці вважають, що пальмового метелика завезли на півострів разом з посадковим матеріалом.

 

 

Затримання бойовика

Прикордонники спільно із національною поліцією затримали чоловіка, який намагався перетнути адмінмежу із тимчасово окупованим Кримом в бік материкової України. Чоловік 1992 року народження у 2014 році брав активну участь у бойових діях проти Збройних Сил України у складі батальйону "Зоря" незаконних військових формувань та мав позивний "Коса". Був поранений та нагороджений фейковою відзнакою. Ще раніше завербований був на Росії, куди його виманили під приводом працевлаштування на нібито "нескладну" роботу.

 

 

"Хотіли на Росію – потрапили в шапіто"

Проросійський "активіст" звинувачує так звану владу у грабежах середнього бізнесу, що втратив ринок збуту та кредитування. За інформацією проросійського "активіста" і блогера Олега Кочерова, влада не вживає спроб піти на конструктивну взаємодію, а крім цього знищує саме явище середнього бізнесу в Криму. "Хотіли на Росію – потрапили в шапіто", - каже він. Він звинувачує "владу" у тупості, крадіжках мільйонів під час будівництва дороги, зокрема траси "Таврида". ЗМІ він називає рупорами окупантів, втім терміну "окупація" він не вживає. Також він зазначає, що за п'ять років окупантам, окрім мосту немає чим хвалитися.

 

 

Знищення Ханського палацу   

"Реставраційні роботи", які окупанти проводять у Ханському палаці в Бахчисараї, знищують цей пам'ятник архітектури світового значення, заявив міністр культури України Євген Нищук. "Це знищення пам'ятки світового значення. Це не обговорюється. У нас були фотографії, інформація про ці злочини ... Це яскравий приклад того, як під виглядом так званої реставрації знищується автентичність цієї пам'ятки", – сказав Нищук. Він зазначив, що Україна сподівається, що Моніторингова місія ЮНЕСКО незабаром відвідає Ханський палац і зупинить руйнування цього пам'ятника. За попередніми даними, це відбудеться навесні.

 

 

Дурні і Дороги

В окупованому Криму на під'їзді до так званого Кримського мосту помітно просіло дорожнє полотно. Так, на відеокадрах видно, що траса "Таврида" просіла в місцях з'єднання з мостом, що створило небезпеку для руху. "Зі слів водія, на новому дорожньому полотні в деяких місцях з'явилися вищербини і дрібні просідання. Часом машина йде нормально, а на деяких ділянках її розгойдує, хоча з вигляду дорога ціла. Також у багатьох місцях вже стерлася розмітка", – повідомляє місцеве видання.

 

 

РозслідуВАННЯ  плюВКА В "депутата"

Управління "Слідкому" Росії по Джанкою проводить дослідчу перевірку за фактом плювка жителя Джанкоя Ігоря Нікітенка в депутата Держдуми Росії від Криму Михайла Шеремета під час прийому громадян останнім. Російський наглядовий орган відмовив Нікітенку, який має 1 групу інвалідності по зору, в задоволенні заяви на "неправомірні дії" співробітників МВС Росії в Криму за фактом вилучення у заявника тростини для пересування. Нікітенко стверджує, що плюнув в депутата, після чого його жорстоко побили та порвали одяг. За версією депутата Шеремета, Нікітенко спробував вдарити його і облив зеленкою.

 

 

Який міст – такі й монети

На Росії випустили монети з зображенням Кримського мосту. Центробанк Росії випустив в обіг п'ятирублеву пам'ятну монету до п'ятої річниці анексії Росією Криму. На зворотному боці монети зображено міст над Керченською протокою, що з'єднує окупований Крим з материковою частиною Росії. За даними відомства, монета випущена накладом в 2 млн штук і може бути використана в платежах. Те, що випустили зображення мосту на монетах з дуже низьким номіналом – символічно: пропагандистський проект не є чимось значущим та й взагалі невдовзі може зруйнуватися.

 

 

 

Фекально-лікувальне озеро

Відоме лікувальне озеро Сакське постійно наповнюється каналізаційними стоками. З'ясовувалося, що до сих пір люди "лікувалися", приймаючи бруд з нечистотами. У російському "уряді" Криму з подивом дізналися, що неочищені каналізаційні стоки продовжують потрапляти в лікувальне озеро міста Саки. Відвідавши об'єкти водовідведення міста, російський "віце-прем'єр" Криму Юрій Гоцанюк і "міністр" ЖКГ РК Дмитро Черняєв помітили в Сакському озері неочищені стічні води. Як відзначають користувачі "Фейсбуку" на сторінці "МінЖКГ" Криму, повне припинення потрапляння стічних вод в озеро, навіть в найближчі три роки, не вирішує іншу проблему: вся санітарна зона навколо водойми забруднена побутовими і промисловими відходами.

Справа військовополонених моряків

Росія має забезпечити 24 захопленим українським морякам захист згідно із міжнародним гуманітарним правом. Про це заявила голова місії Фіона Фрейзер на презентації нової 25-ї доповіді Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні. "Ми проаналізували наслідки військово-морського інциденту поблизу Керченської протоки. У доповіді зазначається, що 24 затриманим членам українських екіпажів, які наразі утримуються під вартою в Москві, слід забезпечити захист, передбачений міжнародним гуманітарним правом. Це означає, що з ними слід поводитися гуманно, захищати їх від актів насильства чи залякування і надавати їм медичну допомогу", - сказала Фрейзер.

Українські моряки мають вважатися військовополоненими – це підтверджють і в ООН. У доповіді Управління верховного комісара Організації з прав людини зауважується, що, керуючись нормами міжнародного гуманітарного права (Ст. 4(А)(1) і 4(А)(4) Третьої Женевської конвенції та ст. 43 і 44 Додаткового протоколу І), 24 затриманих членів екіпажів можна вважати саме військовополоненими і такими, що знаходяться під захистом Третьої Женевської конвенції. УВКПЛ нагадує, що з військовополоненими, зокрема, повинні поводитися гуманно, захищати їх від актів насильства чи залякування і надавати їм необхідну медичну допомогу.  

Мати полоненого командира катера "Бердянськ" ВМС Романа Мокряка закликала світ об’єднатися, щоб українські моряки повернулися з російського полону. Про це жінка заявила у Нью-Йорку під час тижневої роботи Комітету ООН зі статусу жінок. Наталія Мокряк і донька старшого матроса ВМС Андрія Оприско Ольга поділилися своїми історіями про те, як російська збройна агресія впливає на жінок в Україні. "Маємо об’єднатися, щоб наші рідні повернулися з російського полону", - зазначила в своєму виступі мати захопленого Росією українського моряка.

 

 

Російське слідство призначило ще трьом військовополоненим на Росії українським морякам психолого-психіатричну експертизу, що порушує права військовополонених. Про це повідомив адвокат Микола Полозов. Йдеться про В'ячеслава Зінченка, Андрія Драча, Володимира Терещенка. Захист виступив категорично проти. "У зв'язку з явним наміром слідства провести цю експертизу, незважаючи на заперечення захисту, всі адвокати заявили клопотання про забезпечення присутності захисника при проведенні експертизи щодо кожного військовополоненого", – повідомив Полозов.

Українська омбудсвумен Людмила Денісова отримала відповідь на два своїх звернення до Радника президента Росії Михайла Федотова. Федотов запевняє, що двоє поранених військовополонених Андрій Ейдер та Андрій Артеменко пройшли медичне обстеження у лікарні, де їм також було надано консультації лікарів-спеціалістів. Стан хлопців оцінюється як нібито задовільний. "Вкотре жодних офіційно підтверджених медичних висновків не було надано", – пише Денісова. У листі сказано, що трьом пораненим морякам надається потрібна кваліфікована медична допомога у стінах Лефортово. Але там немає жодних умов для лікування, зазначає омбудсвумен.

У Кропивницькому підтримали українських військовополонених моряків: на площі перед міською відбувся флешмоб. У заході взяли участь школярі та небайдужі містяни. Під час акції учасники флешмобу утворили символічний жовто-блакитний кораблик. А учні загальноосвітніх підготувати малюнки і листи, аби передати їх полоненим українським морякам. Перехожі мали можливість прямо на місці написати теплі слова підтримки українським військовим у полоні. Організатори акції повідомили, що листи без української символіки та написані російською мовою відправлять військовополоненим у Лефортово, щоб вони дійшли до адресатів. Патріотичні листи передадуть родинам моряків.

 

 

Світ проти окупантів

У Конгресі США схвалили законопроект про невизнання анексії Криму: нижня палата переважною більшістю голосів ухвалила проект закону, що відкидає спроби РФ анексувати Кримський півострів. "Палата представників Конгресу США схвалила проект закону, який визначає політикою США невизнання суверенітету Російської Федерації над Кримом, його повітряним простором чи територіальними водами", – зазначається в повідомленні Посольства України в США. Законопроект підтримали 427 законодавців (із загальної кількості 435 конгресменів з правом голосу).

На засідання Радбезу ООН заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз назвав Крим "територією жаху" та зазначив, що кримські татари ніколи не пробачать Росії анексії та репресій. "Крим захоплювали не для того, щоб зробити його привабливим і тим більше дотримуватися прав людини. Крим сьогодні – це територія жаху", – заявив Чийгоз. "Ми ніколи вам не пробачимо. І відповідати ви будете. Скільки б часу не минуло", – звернувся заступник голови Меджлісу до Росії.

Якщо Росія хоче довести, що в окупованому нею Криму немає порушень, мусить допустити на півострів спостерігачів ООН. Про це заявив заступник міністра закордонних справ України Сергій Кислиця на засіданні Ради Безпеки ООН. “Російська Федерація вихваляється економічним та соціальним прогресом у Криму, але досі не надала доступ до півострова моніторинговій місії ООН з прав людини. Просте питання: якщо все так добре, чому б не дати ООН пересвідчитися у цьому? Міжнародна спільнота має право знати, як Росія справляється зі своїми зобов’язаннями як держава-окупант, на яку Женевська конвенція накладає зобов’язання щодо окупованої території", – підкреслив Кислиця.

Санкції проти окупантів

Європарламент підтримав резолюцію, яка закликає Раду ЄС створити режим санкцій щодо осіб, які порушують права людини, зазначили в прес-службі Европарламента. Новий режим повинен передбачати введення заборони на видачу віз і заморожування активів осіб, які причетні до грубих порушень прав людини. Наразі в російських в'язницях перебувають близько 70 українських політв'язнів.

 

ЄС офіційно запровадив санкції проти росіян за захоплення українських моряків поблизу Керченської протоки в листопаді 2018 року: Брюссель оголосив про замороження рахунків і заборону на видачу віз восьми російським посадовцям. Імена цих росіян додали до списку осіб і компаній, причетних до порушення територіальної цілісності України, дію якого одночасно продовжили ще на шість місяців. Таким чином санкційний список ЄС за порушення територіальної цілісності України зараз складається зі 171 особи і 44 компаній. Також у списку командири двох кораблів, що брали участь у захопленні українських моряків.

Міністерство фінансів США запровадило санкції проти шести громадян Росії і восьми компаній у відповідь на агресію Росії в Україні, повідомила прес-служба Мінфіну США. У санкційний список внесли чотирьох російських чиновників, які були причетні до нападу у Керченській протоці. У список потрапили шість російських оборонних компаній із діяльністю в Криму, деякі з яких незаконно привласнили українські державні активи для надання послуг російським військовим.

Уряд Канади оголосив про запровадження санкцій проти 114 осіб та 15 компаній, причетних до анексії Криму, захоплення українських моряків та дестабілізації ситуації на Сході України, заявила прес-служба канадського уряду. До списку потрапили глава правління "Газпромбанку" Андрєй Акімов, заступник міністра енергетики РФ Андрєй Черезов, соратник Путіна мільярдер Ігор Ротенберг, головнокомандувач військами національної гвардії РФ Віктор Золотов. Крім того, під санкції потрапили державні російські оборонні компанії, такі як "Сухой", "МіГ", "Оборонлогістика".

США, Канада і Євросоюз синхронно оголосили про запровадження Азовського пакету санкцій проти Росії, завдавши потужного трансатлантичного удару по російських планах окупувати Азовське море і Керченську протоку. Про це поінформував президент Петро Порошенко. “Українсько-трансатлантичний фронт як ніколи єдиний і міцний у захисті фундаментальних принципів міжнародного права і, насамперед, суверенітету і непорушності кордонів України”, - заявив Президент. Він наголосив, що агресор має усвідомити – ціна за збройну агресію лише зростатиме.

Нові санкції ЄС, Канади та США проти Росії демонструють неприпустимість використання військової сили проти трьох українських судів в Керченській протоці і Чорному морі, заявив очільник МЗС Великої Британії Джеремі Хант. "Сьогодні Велика Британія і наші міжнародні партнери в ЄС, Австралії, Канаді та США направили Росії однозначний сигнал про те, що її напад на українські судна в Керченській протоці і Чорному морі в минулому році було абсолютно неприйнятним", - заявив він.

Росія нагадує резистентний вірус

Росія нагадує резистентний вірус, який стає агресивнішим через недбале лікування, а порушення Кремлем міжнародного права, які не отримують гідної відповіді світової спільноти, провокують Москву на ще зухвалішу поведінку. Про це заявив заступник міністра закордонних справ України Сергій Кислиця на спеціальному засіданні Ради Безпеки ООН. На його думку, міжнародне співтовариство стикається з усе більш войовничою Росією через те, що масштабні порушення міжнародного права у Грузії, Україні та Сирії не отримали адекватної та рішучої відповіді.

У Москві пікетували за український Крим

У центрі російської столиці Москви на Манежній площі громадський активіст Костянтин Котов вийшов на одиничний пікет із плакатом "Крим – це Україна". До активіста, що тримав у руках плакат, на якому Крим зображений у кольорах українського прапора, підходили співробітники російської поліції. Чи був активіст затриманий – невідомо.

 

Агресія Росії

Росія продовжує збільшувати військове угрупування в Криму. За офіційною інформацією це робиться "з метою захисту півострова і інтересів в Чорноморському регіоні". Про це повідомив міністр оборони РФ Сергій Шойгу. "Посилено складу військ в Криму, що забезпечує захист території півострова і інтересів Росії в Чорному морі", - заявив Шойгу на розширеному засіданні комітету Держдуми з оборони.  

Відповідь на агресію Росії

У НАТО наполегливо працювали, щоб побудувати стратегічне партнерство з Росією, але після анексії Криму, отруєння Скрипалів у Солсбері і порушення Договору про ракети все практичне співробітництво між Альянсом і Росією було призупинене, заявив генсек НАТО Йенс Столтенберг. Також генсек відзначив атаку Росії на українські кораблі в Керченській протоці і захоплення росіянами українських моряків. Столтенберг заявив, що НАТО неодноразово закликало Росію звільнити військовополонених.

Українські військові провели навчання в акваторії Азовського моря, в ході яких перевірили боєготовність чергових сил армійської, штурмової і винищувальної авіації. Про це повідомив прес-центр ООС. Кораблі морської компоненти Об'єднаних сил за сигналом тривоги здійснили вихід із пункту базування у визначений район акваторії моря. В ході виконання спільних заходів відпрацьовувалися питання відбиття повітряного нападу кораблями, підтримки авіацією дій корабельно-катерного угруповання та ведення вогню штатного озброєння кораблів по надводній цілі. Під час переходу морем кораблі здійснювали маневри та шикування в різні бойові строї – ордер протиповітряної оборони, похідний стрій кільватера, бойовий стрій фронту.

Порушення прав людини

Після окупації в 2014 році Криму російські спецслужби послідовно зміцнювали на півострові свій контроль і порушували права людини. Про це йдеться в щорічній доповіді з прав людини Держдепартаменту США. У Криму зафіксовано викрадення, тортури, незаконне поміщення в психіатричні лікарні, жорстоке поводження із затриманими, жорсткі обмеження свободи слова і свободи зібрань, а також системна дискримінація кримських татар і етнічних українців. Жертвами викрадень стали 42 людини, 12 з них пропали безвісти, один знайдений мертвим, двоє були офіційно затримані і 27 відпущені на свободу. Крім того, в цей період на психіатричне обстеження проти своєї волі були відправлені 17 кримських татар.

За п'ять років анексії в Криму зафіксували більше 1500 порушень прав людини. Шестеро людей були убиті окупантами. Про це на засідання Радбезу ООН повідомив громадський активіст, співзасновник ініціативи "Крим SOS" Алім Алієв. "Нами зафіксовано понад 1500 випадків порушення прав людини на півострові за п'ять років незаконної анексії", - заявив Алієв. "Серед них 66 осіб перебувають під вартою, 16 осіб були насильно викрадені, шість - вбиті за політичними мотивами", - додав він.

Політв'язню Володимиру Балуху, якого місяць тому вивезли з окупованого Криму до російської Твері, нарешті змогли передати продукти і теплі черевики. Про це повідомила російська правозахисниця Вікторія Івлєва. За її інформацією, до цього Балух був у Воронежі, ще раніше - у Краснодарі, але там правозахисникам його знайти не вдалося. Його знайшли в Ярославлі та зробили передачу. Але бранця Кремля вже вивезли і звідти, ймовірно, до Твері.

Кримськотатарському активісту, блогеру Наріману Мемедеминову не провели заплановану операцію. Про це повідомив адвокат Еміль Курбединов. За його словами, Мемедемінов близько двох місяців відчуває болі та потребує оперативного лікування. Коли повинна була бути операція, призначили два судових засідання. Перше було в 9:30, але до 12 його закінчили. Мемедеминов спеціально написав, що не буде брати участь у другому засіданні. Він розраховував, що після першого його відвезуть на операцію. Але, з незрозумілих причин, його не вивезли, а операцію відклали на кінець березня.

Заарештованого фігуранта сімферопольської "справи Хізб ут-Тахрір" Айдера Саледінова помістили в спецблок СІЗО в Ростові-на-Дону. Про це повідомляє громадське об'єднання "Кримська солідарність" з посиланням на адвоката Лілю Гемеджі. Причини посилення режиму утримання невідомі. За словами адвоката, практика цієї процедури в СІЗО дозволяє "сформувати негативну характеристику" на всіх тих, хто проходить за статтею 205.5 Кримінального кодексу Росії ( "Організація діяльності терористичної організації і участь в діяльності такої організації"). 

 

 

У парламенті Великобританії відбувся показ документального фільму "Putin's hostages" про українських політв'язнів - в'язнів Кремля. Про це у "Фейсбуці" написав адвокат українських військовополонених моряків Микола Полозов. Подія безпрецедентна, пише правозахисник, оскільки раніше в стінах парламенту ніколи документальні фільми не демонструвалися. Після демонстрації фільму відбулася дискусія, під час якої обговорювалася тема незаконного утримання російською владою українських громадян військовополонених і політв'язнів.

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Хроніки окупації: Як кримські комуністи ставили Сталіна в приклад Путіну.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Крим

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme