Експерт зловив окупантів на брехні про "жвавий" турпотік в окупованому Криму

Окупанти беруть дані про кількість туристів керуючись власною фантазією та необхідністю виправдати будівництво так званого Кримського мосту

Про це повідомив "Крим.Реалії" експерт з регіонального розвитку та колишній начальник управління Мінкурортів АРК Ігор Кобеля, передає Depo.Крим.

У російському "Міністерстві" курортів і туризму Криму стверджують, що з початку року півострів відвідали понад 2 мільйонів 200 тисяч туристів. За даними прес-служби відомства, це на 11% більше, ніж за аналогічний період 2018 року. Маріонеткова влада Криму уточнює, що з цього туристичного потоку більше 57% приїхали до Криму Керченським мостом, а 10%, або понад 200 тисяч, за твердженням чиновників, приїхали з материкової частини України.

Натомість Ігор Кобеля закликає не довіряти офіційній російській статистиці за кількістю туристів в Криму. "Буде якийсь приріст у порівнянні з минулим роком, але цифри 2018 року ніяким чином - ні математично, ні інфраструктурно, не можуть бути на рівні 6,5 мільйонів туристів. Це політична категорія, щоб сказати, що було більше, ніж при Україні. Але в 2019 році приріст буде, тому що якийсь час буде працювати міст в цьому плані. А через роки два турпотік зафіксується за рахунок людей, що живуть в декількох областях сусідньої Росії. Те, що зараз наводять дані про 57% потоку через міст - це щоб показати доцільність, мовляв, міст відразу дав якісь великі цифри. Насправді ніхто не може це порахувати, достовірних даних просто немає. Зате є інші реальні маркери - це мережі готелів, об'єкти туристичної інфраструктури: з'являються там люди чи ні. А з політичної категорії цифра може бути будь-яка".

Генеральний директор російського туроператора "Дельфін" Сергій Ромашкін міркує, які курорти півдня Росії зараз складають конкуренцію Криму. І навіть на внутрішньому ринку Криму теж "пасе задніх" через вартість відпочинку та нижчий сервіс. "Історично і географічно основний конкурент Криму - Краснодарський край. Більш вузько - північна частина, район Анапи, Геленджика. Їх об'єднує те, що і туди, і в Крим значна частина турпотоку їде на власних автомобілях. Я раніше припускав, що люди таким чином економлять, але в останні роки, бачачи, які машини туди в'їжджають, це прагнення наших туристів не розлучатися зі своєю машиною навіть на відпочинку. Це зручно і економічно. І в минулі роки, і зараз Анапа і Крим уважніше дивляться один на одного на початку сезону - які ціни на готелі. Ялта - найдорожчий курорт Криму, Сочі - Краснодарського краю. У сегменті масового туризму, від двох до чотирьох зірок, ціни та сервіс подібні, але в Сочі значно більше готелів, номерів. Там при несприятливому збігу обставин готельєри можуть знизити ціни, динаміка більш мобільна, швидко реагує на попит".

Нагадаємо, що у мережі показали порожні вулиці Ялти в розпал сезону.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Крим