UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Експерт зловив окупантів на брехні про "жвавий" турпотік в окупованому Криму

Окупанти беруть дані про кількість туристів керуючись власною фантазією та необхідністю виправдати будівництво так званого Кримського мосту

Експерт зловив окупантів на брехні про "…

Про це повідомив "Крим.Реалії" експерт з регіонального розвитку та колишній начальник управління Мінкурортів АРК Ігор Кобеля, передає Depo.Крим.

У російському "Міністерстві" курортів і туризму Криму стверджують, що з початку року півострів відвідали понад 2 мільйонів 200 тисяч туристів. За даними прес-служби відомства, це на 11% більше, ніж за аналогічний період 2018 року. Маріонеткова влада Криму уточнює, що з цього туристичного потоку більше 57% приїхали до Криму Керченським мостом, а 10%, або понад 200 тисяч, за твердженням чиновників, приїхали з материкової частини України.

Натомість Ігор Кобеля закликає не довіряти офіційній російській статистиці за кількістю туристів в Криму. "Буде якийсь приріст у порівнянні з минулим роком, але цифри 2018 року ніяким чином - ні математично, ні інфраструктурно, не можуть бути на рівні 6,5 мільйонів туристів. Це політична категорія, щоб сказати, що було більше, ніж при Україні. Але в 2019 році приріст буде, тому що якийсь час буде працювати міст в цьому плані. А через роки два турпотік зафіксується за рахунок людей, що живуть в декількох областях сусідньої Росії. Те, що зараз наводять дані про 57% потоку через міст - це щоб показати доцільність, мовляв, міст відразу дав якісь великі цифри. Насправді ніхто не може це порахувати, достовірних даних просто немає. Зате є інші реальні маркери - це мережі готелів, об'єкти туристичної інфраструктури: з'являються там люди чи ні. А з політичної категорії цифра може бути будь-яка".

Генеральний директор російського туроператора "Дельфін" Сергій Ромашкін міркує, які курорти півдня Росії зараз складають конкуренцію Криму. І навіть на внутрішньому ринку Криму теж "пасе задніх" через вартість відпочинку та нижчий сервіс. "Історично і географічно основний конкурент Криму - Краснодарський край. Більш вузько - північна частина, район Анапи, Геленджика. Їх об'єднує те, що і туди, і в Крим значна частина турпотоку їде на власних автомобілях. Я раніше припускав, що люди таким чином економлять, але в останні роки, бачачи, які машини туди в'їжджають, це прагнення наших туристів не розлучатися зі своєю машиною навіть на відпочинку. Це зручно і економічно. І в минулі роки, і зараз Анапа і Крим уважніше дивляться один на одного на початку сезону - які ціни на готелі. Ялта - найдорожчий курорт Криму, Сочі - Краснодарського краю. У сегменті масового туризму, від двох до чотирьох зірок, ціни та сервіс подібні, але в Сочі значно більше готелів, номерів. Там при несприятливому збігу обставин готельєри можуть знизити ціни, динаміка більш мобільна, швидко реагує на попит".

Нагадаємо, що у мережі показали порожні вулиці Ялти в розпал сезону.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Крим

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme