Колега "Няші" з Криму намагався стерти "тавро зрадника" через Верховний суд

Колишній кримський прокурор програв суд Генпрокуратурі, на яку поскаржився за список правоохоронців-"зрадників"

Про це повідомляє Depo.Крим з посиланням на "Українську правду".

Остання інстанція, Верховний суд, не задовольнив скаргу Дмитра Лісового, підозрюваного у державній зраді.

Він подав позов про захист честі та спростування недостовірної інформації. Екс-правоохоронцю не сподобалось те, що Генпрокуратура оприлюднила перелік своїх підлеглих, які перейшли на службу окупантів.

Лісовий вимагав видалити його фото та особисті дані, зазначені в цьому переліку, та заявити на телебаченні, що "інформація щодо нього як злочинця та зрадника є недостовірною".

Чоловік також посилався на брифінг заступника генпрокурора Юрія Луценка Анатолія Матіоса, який неодноразово називав кримських екс-колег "зрадниками" та "особами, які заслуговують на осуд".

Однак Верховний суд вирішив, що такі заяви Матіоса були "є лише оціночним вираженням його особистих поглядів", "вираженням суб'єктивної думки і поглядів" і не підлягають спростуванню, "оскільки у демократичному суспільстві кожен має право на свободу вираження поглядів".

Щодо публікації списку прокурорів-"зрадників", суд зазначив, що скаржник Лісовий дійсно є підозрюваним у державній зраді. Зокрема, він, за версією слідства, погодився на посаду так званого помічника прокурора міста Судака після окупації Криму.

Нагадаємо, депутата Держдуми Росії Наталію Поклонську обвинувачують у держзраді та порушенні законів та звичаїв війни.

Довідка: На початку квітня ГПУ завершила досудове розслідування у кримінальному провадженні за підозрою Наталії Поклонської, Сергія Аксьонова, Володимира Константинова та інших колишніх високопосадовців АР Крим за фактами державної зради.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Крим

Мітки: #суд