Екс-мера окупованої Феодосії засудили до восьмирічного ув'язнення

Так званий Керченський міський суд виніс вирок колишньому меру окупованої Феодосії Дмитру Щепеткову за кількома статтями кримінального кодексу

Про це повідомляє Depo.Крим з посиланням на "КримІнформ".

"Щепетков визнаний винним у замаху на отримання хабара в особливо великому розмірі і перевищенні посадових повноважень", - повідомив співрозмовник агентства.

У регіональному "управлінні" Слідкому уточнили, що 6 листопада 2015 року індивідуальний підприємець звернувся до "глави" адміністрації Феодосії з проханням про продовження договору оренди земельної ділянки площею 2 гектари. Щепетков і його заступник Макар Макаров зажадали від нього передати їм хабар у розмірі 300 тисяч доларів для позитивного вирішення даного питання.

21 грудня 2015 року двоє посередників, діючи за дорученням Щепеткова і Макарова, отримали 150 тисяч доларів для подальшої передачі їм.

Під час розслідування було встановлено і причетність Щепеткова до скоєння ще двох злочинів. У 2015 році він двічі зажадав від підприємців передати грошові кошти в розмірі 500 тис. і 250 тис. рублів на проведення фестивалю і в якості благодійної допомоги ветеранам та інвалідам, які проживають в Феодосії.

Перерахування грошей було умовою для позитивного рішення адміністрації про дозвіл підприємцям вести комерційну діяльність на території Феодосії. 500 тис. рублів один з підприємців повинен був передати на проведення традиційного для міста фестивалю "Барабулька". При цьому гроші офіційно вносилися на рахунок міськадміністрації і оформлялися як добровільне пожертвування.

Гроші від іншого підприємця - 250 тис. рублів - бралися для допомоги пенсіонерам. За рахунок цих коштів пенсіонерів щотижня возили в баню в сусіднє з Феодосією селище Первомайське. Списки бажаючих безкоштовно помитися становили в міській раді ветеранів. Пенсіонерів возили на комфортабельному автобусі, а Щепетков особисто платив його власнику по 2,5 тис за рейс. При цьому господар сільської лазні ніяких грошей за послуги не отримував.

Суд засудив Щепеткова до восьми років позбавлення волі і штрафу в розмірі 42 млн рублів. Крім того, колишньому меру Феодосії заборонено займати керівні посади протягом трьох років.

Дмитро Щепетков займав пост "голови" окупаційної адміністрації Феодосії з грудня 2014 року. Він і його заступник Макар Макаров були затримані співробітниками ФСБ 21 грудня 2015 року.

Нагадаємо, що в окупованій Керчі взяли на хабарі заступника природоохоронного прокурора.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Крим

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook