Екологічна катастрофа в окупованому Криму: Названо ще одне токсичне місце

В окупованій Керчі зі схвалення псевдовлади могли використовувати заражений пісок при будівництві моста і житлових будинків

Про це повідомляє Depo.Крим з посиланням на "Сьогодні".

В окупованому Криму зберігаються ризики для екології півострова і безпеки людей через проблеми, допущених після окупації АРК Росією. Це піддтвердив еколог Олександр Соколенко, коментуючи можливі загрози від використання токсичного піску з Нижньо-Чурбашского хвостосховища (спеціальна споруда для безпечного зберігання токсичних речовин) в окупованій Керчі і, як наслідок, повторення екологічної катастрофи, що сталася в кримському Армянську.

За словами Соколенко, ускладнює ситуацію той факт, що масштаби загроз на сьогодні оцінювати важко через окупацію АРК і політики окупаційної "влади", яка може приховувати від місцевого населення і України повну інформацію про токсичні виробництва і ризики для екологічної безпеки людей. При цьому українські екологи, влада і фахівці не мають зараз ніякого доступу до цього небезпечного сховища для проведення інспекцій і відповідних висновків.

"Щоб оцінити збиток або те, чи використовувався пісок з даного сховища, українській стороні потрібно провести слідчі дії або дослідження, які на місці здійснила б, наприклад, наша екоінспекція або поліція. Але доступу зараз туди немає. У Керчі же будувався не тільки Кримський міст з використанням піску, а застосовували пісочний ресурс при будівництві під'їздів до цього об'єкта. Робилося це теж насипом. Відповідно, при цьому використовувалося багато піску. Але 100% гарантії ми дати не можемо, що при цих роботах йшов пісок саме з якогось конкретного хвостосховища. Однак ризик такої є, тому що окупаційна "влада" про безпеку людей думає в останню чергу ", - зазначив він.

Соколенко додав, що, якщо у кримській псевдовлади є безперешкодна можливість взяти заражений радіаційними відходами або кислотами пісок, "вони його використовують".

"Це нам показує досвід Армянська, де була проблема, про неї мовчали і фактично, коли люди почали виїжджати з міста і ситуація там стала жахливою, "діячі" почали приймати якісь заходи. Наприклад, вивезли звідти дітей на два тижні і т.д. Тобто, там окупаційна"влада" не буде думати про людей. Досвід показує, що їм абсолютно все одно ", - підкреслив він.

Нагадаємо, що в Армянську стався новий викид хімічних речовин.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Крим