Хроніки окупованого Криму: Нова еко-катастрофа, фекалії на полях та садисти "русского міра"

Світ готується вдарити по Росії новим пакетом санкцій через агресивні дії в Чорному та Азовському морях та незаконне захоплення трьох українських кораблів і членів екіпажів

Хроніки окупованого Криму: Нова еко-ката…

Depo.Крим нагадує, чим жив захоплений Росією півострів минулого тижня.

Справа військовополонених моряків

Суд у Москві визнав законним продовження строку арешту ще чотирьом з 24 українських моряків, яких Росія захопила у Керченській протоці. Зокрема залишились під вартою до 24 квітня Роман Мокряк, Євгеній Семидоцкий, Андрій Оприско і Сергій Цибізов. Під час засідання адвокати просили долучити копію резолюції ПАРЄ, в якій міститься вимога до російської влади про негайне звільнення захоплених військових моряків і поводженні з ними відповідно до норм женевських конвенцій, однак Московський суд відмовив у задоволенні клопотання.

Українська омбудсвумен Людмила Денісова у Брюсселі провела зустріч з директором Європейської служби зовнішньої дії по роботі з державами Східного партнерства і РФ Люком Девіном та начальником відділу РФ Дірком Шубелем. Вона повідомила, що під час розмови європейські дипломати запевнили, що Європейський союз займає чітку позицію щодо українських військовополонених. Зокрема, політики переконані, що українські моряки мають право на захист згідно з нормами міжнародного гуманітарного права. ЄС очікує від Росії надання належної медичної допомоги пораненим морякам і безперешкодного доступу до них консульських співробітників.

Російська омбудсвумен Тетяна Москалькова відвідала військовополонених моряків. Про це повідомила її українська колега Людмила Денісова. "Стало відомо, що Уповноважена з прав людини в РФ Тетяна Москалькова відвідала наших моряків у "Лефортово" та пересвідчилася у тому, що трьом пораненим військовополоненим (Андрію Ейдеру, Андрію Артеменко та Василю Сороці) дійсно потрібна медична допомога. Хлопці мають пройти додаткове медичне обстеження та згідно з Третьою Женевською Конвенцією "Про поводження з військовополоненими" їх мають відправити на лікування до третьої (нейтральної) країни", - акцентувала Денісова.

Федеральна служба безпеки Росії відмовилася задовольнити клопотання про передачу Україні або будь-якій країні трьох українських моряків, поранених при затриманні в Керченській протоці, для обстеження і лікування. Сторона захисту просила відповідного дозволу для Андрія Ейдера, Василя Сороки і Андрія Артеменка. Зараз вирішується питання про обстеження поранених в цивільних медичних закладах міста Москви.

Українським морякам, які перебувають у російському полоні, не дозволяють бачитися з рідними, поки вони не дадуть потрібні слідству свідчення, розповів адвокат Микола Полозов. "Жодних побачень із рідними слідство не дозволяє, так само, як і не дозволяє телефонні дзвінки. Питання ставиться руба – якщо визнаєте себе винними, якщо даєте потрібні слідству свідчення, то вам дадуть побачення з рідними. Якщо ви стоїте на своїй позиції, що ви військовополонені, – сидіть без побачень. Це певною мірою форма тиску на військовополонених", – зазначив він.

Щодо одного з полонених українських моряків - Сергія Цибізова у Москві відбулися слідчі дії. Він знову заявив, що є військовополоненим. Про це повідомив адвокат Микола Полозов. "11 лютого відбулися слідчі дії щодо військовополоненого Сергія Цибізова. Він знову заявив під протокол, що є військовополоненим і відмовився відповідати на запитання слідчого", – написав Полозов. Разом з тим, додав адвокат, Цибізов відповів на питання адвоката стосовно умов утримання й ці відомості було зафіксовано. "Адвокатом Цибізова Сергієм Новіковим було долучено копію резолюції ПАРЄ, заявлено ще низку клопотань та подано кілька заяв слідству", – також повідомив Полозов.

Російські тюремники не дозволяють Володимиру Терещенку писати слово "військовополонений" у документах. Про це повідомила адвокат Анастасія Георгієвська, яка була із ним на слідчих діях. Окремо було зроблено заяву, що Володимир не визнає вину, що він є військовополоненим і вимагає застосування до нього положень Женевської Конвенції. Терещенко розповів, що перші кілька тижнів він писав у всіх зверненнях до керівництва СІЗО "від військовополоненого Терещенка В.А.". Але тепер такі заяви від нього не приймають, змушують переписувати "по формі", тобто - "який утримується в СІЗО і т/п", слово "військовополонений" забороняють використовувати в принципі.

Санкції проти окупантів

Сполучені Штати і Європейський Союз майже завершили процес узгодження пакету нових санкцій проти Росії через агресивні дії в Чорному та Азовському морях та незаконне захоплення трьох українських кораблів і членів екіпажів, спрямованих на покарання Москви за її агресію проти України в Азовському морі. Очікується, що нові обмеження обговорюватимуться на зустрічі міністрів закордонних справ Євросоюзу.

Дипломати ЄС узгодили санкції проти Росії у зв'язку з військовою агресією в Керченській протоці і полоном 24 українських моряків. Заборона на видачу віз і заморожування активів приблизно восьми осіб, пов'язаних із затриманням моряків, повинні бути офіційно оформлені в найближчі тижні.

Голова європейської дипломатії Федеріка Могеріні обіцяє, що російські санкції введуть протягом декількох тижнів. "Таке, одностайне рішення може бути ухвалене в найближчі кілька тижнів", - сказала вона журналістам у Брюсселі, відповідаючи на запитання про те, чи очікуються додаткові санкції проти Росії.

Група сенаторів від Демократичної та Республіканської партій представили до Сенату США законопроект, яким передбачається посилення санкційного тиску на Москву за її втручання у демократичні процеси за кордоном та продовження Росією агресії проти України. Зокрема пропонуються такі заходи у відповідь на агресію Кремля проти України: санкції проти 24 агентів ФСБ, які вважаються причетними до нападу у Керченській протоці - у відповідь на утримання Росією 24 українських моряків; санкції проти суднобудівного сектору Росії, якщо Росія порушить свободу навігації у Керченській протоці, або будь-де у світі; санкції щодо підтримки розробки сирої нафти на нафтових ресурсах у Росії; санкції щодо державних енергетичних проектів за межами Росії.

Президент України Петро Порошенко обговорив з головою Комітету Сенату США із закордонних відносин Джеймсом Рішем "азовський пакет санкцій" проти Росії. У рамках участі в Мюнхенській безпековій конференції сторони обговорили російську агресію в Азовському морі та російську атаку на українські військові кораблі. Порошенко наголосив, що настав час для запровадження "азовського пакету санкцій" проти Росії як сигналу про те, що відсутність змін у поведінці Москви буде і надалі збільшувати ціну за агресію.

Виключення з партії через Крим

Британський політик Білл Етрідж виключений з Лібертаріанської партії через те, що він планував очолити делегацію британських політиків і підприємців в окупованому Криму. Голова партії Ендрю Уізерз заявив, що дії Етріджа, який обіймає посаду заступника голови Лібертаріанської партії, завдають шкоди репутації політичної сили. "Ми направили пану Етріджу на підпис компромісну угоду, яка передбачає його вихід з партії 29 березня 2019 року. Він відмовився підписати угоду, але згодом відправив листа, в якому підтвердив, що піде з партії 29 березня", - сказав Уізерз. Він додав, що начальник секретаріату Етріджа Пол Бортвуд, який теж планував поїхати в окупований Крим, також виключений з партії.

Агресія Росії

В анексованому Криму мотострілецькі підрозділи окремої бригади берегової оборони армійського корпусу Чорноморського флоту Росії повернулися до пункту постійної дислокації після двостороннього ротного тактичного навчання. "Екіпажі танків Т-72БЗ і бронетранспортерів БТР-80 здійснили марш з гірського полігону в автопарк військової частини, попутно відпрацювавши відбиття нападу диверсійно-розвідувальної групи умовного противника на колону бронетехніки", - йдеться в повідомленні прес-служби ЧФ Росії. Усього в ході ротних тактичних навчань взяли участь понад 500 військовослужбовців та близько 100 одиниць бойової та спеціальної військової техніки і армійська авіація Південного військового округу Росії.

Понад сім тисяч військових взяли участь в масштабних навчаннях Росії, частина з яких проходила в анексованому Криму. Про це повідомляє прес-служба Міноборони Росії. Як розповів начальник прес-служби Південного військового округу (ПВО) Росії Вадим Астаф'єв, в Криму пройшли двосторонні ротні тактичні навчання мотострілкових і танкових підрозділів. У Міноборони Росії вимагали від командирів демонстрації нестандартних рішень, "використовуючи бойовий досвід сучасних збройних конфліктів, в тому числі в Сирії". У проведенні навчань задіяно понад 50 літаків і вертольотів, близько 2 тисяч одиниць військової техніки.

В окупованому Росією Криму військові провели навчання з відбиття нападу диверсійно-розвідувальної групи (ДРГ) на об'єкти одного з аеродромів базування морської авіації Чорноморського флоту Росії. За легендою навчань, умовний противник застосував відволікаючий маневр і запустив у небо над аеродромом безпілотний літальний апарат. У навчаннях задіяли бронеавтомобіль підвищеної захищеності "Тайфун-К" і бронетранспортер БТР-82АМ. Усього до навчань залучили понад 200 військовослужбовців і близько десяти одиниць техніки.

Відповідь на агресію окупантів

НАТО має намір нарощувати військову присутність в Чорному морі у відповідь на порушення Росією міжнародних норм. Про це заявив генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг. Він зазначив, що зведення Москвою мосту над Керченською протокою не відповідає нормам права, бо контроль Росії над Кримом був встановлений незаконним шляхом. "Протиправне затримання українських моряків у листопаді 2018 року і арешт їхніх кораблів тільки посилили наші занепокоєння щодо російських порушень", - сказав Столтенберг. Також генсек зазначив, що НАТО продовжить надавати практичну підтримку Україні і буде посилювати вплив у Чорноморському регіоні.

До протоки Босфор курсом на Стамбул увійшов флагман Постійної протимінної групи НАТО №2 Standing NATO Mine Countermeasures Group Two (SNMCMG2) - німецький корабель комплексного постачання FGS Werra (А 514) типу "Ельба". Корабель пришвартувався в Стамбулі біля військового причалу на мисі Сарайбурну (там, де знаменитий палац Топкапі). Корабель здатний перевозити 450 т дизельного палива, 11 т машинного масла, 27 т продовольства, 150 т прісної води, 130 т боєприпасів і спорядження. На палубі може розміщуватися вертоліт NH90 або Sea King.

Неможливість провести вибори

Центральна виборча комісія визначила перелік територіальних виборчих округів анексованого Криму та Донецької і Луганської областей, де неможливо провести чергові вибори президента України. Таке рішення ухвалили на засіданні ЦВК. Як зазначив член Центрвиборчкому Михайло Вербенський під час розгляду цього питання, президентські вибори не організовуватимуться і не проводитимуться на території АРК, а також у 12 з 21 виборчих округів Донецької області та в 6 округах із 11 в Луганській області.

Порушення прав людини

На території анексованого Криму не припиняються репресії щодо нелояльних до російської влади громадян. Про це сказав заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умеров. "Відбуваються облави, арешти, затримання, кримінальні переслідування, адміністративні звинувачення, які потім розглядаються в судах. Понад 80 чоловік знаходяться в СІЗО або в тюрмах (деякі з них уже по етапу пішли на материкову частину Російської Федерації), 24 моряки, яких ми вважаємо військовополоненими... Майже 120 дітей залишаються без батьківської опіки, тому що їх батьки сидять за ґратами", - розповів Умеров. За його словами, більше половини заарештованих - кримські татари.

Підконтрольний окупаційній владі у Криму суд Сімферополя обрав запобіжний захід затриманому Рустему Емірусеінову - два місяці тримання під вартою. Адвокат затриманого Еміль Курбедінов розповів, що засідання без жодних підстав проходило в закритому режимі, а Емірусеінова тримали в "клітці". Затриманому інкримінують ч.1 ст.205-5 Кримінального кодексу РФ - "Організація діяльності організації, яка відповідно до законодавства Російської Федерації визнана терористичною". Захист збирається подати апеляцію. Емірусеінову 39 років, у нього троє дітей.

Затриманого після обшуків у селищі міського типу Жовтневе Червоногвардійського району Криму Ескендера Абдулгьанієва російські силовики примусово записали громадянином Росії, хоча російського паспорта у нього на руках немає. Про це розповіла адвокат Ліля Гемеджі. "Ми проти цього заперечували, оскільки був представлений паспорт громадянина України. Слідчі це до уваги не взяли і сказали, що громадянство Росії було доведено якимись матеріалами справи ", - розповіла Гемеджі. За її словами, до Абдулгьанієва ставили неформальні питання.

Главу правління Кримськотатарського ресурсного центру, члена Меджлісу кримськотатарського народу Ескендера Барієва російські окупаційні власті Криму оголосили в міжнародний розшук. Про це сказано в постанові "Верховного суду" Криму. У документі також зазначено, що стосовно Барієва в Криму порушено кримінальну справу за ч.2 ст. 280.1 КК РФ (Публічні заклики до здійснення дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності Російської Федерації, вчинені з використанням засобів масової інформації) та винесено постанову про притягнення Барієва в якості обвинуваченого.

Українського активіста Володимира Балуха проти його волі етапували з керченської колонії в СІЗО Сімферополя, імовірно, для участі в судовому засіданні. Захисники політв'язня намагаються з'ясувати причини його етапування з керченської колонії. Адвокат підтвердила, що Балух знаходиться в СІЗО Сімферополя. Вона спробує потрапити до Балуха "при першій можливості".

У Сімферопольському СІЗО у Наталії Балух не прийняли передачу для українського активіста, в'язня Кремля Володимира Балуха. За її інформацією, відмова прийняти посилку для українця співробітники СІЗО пояснили тим, що нібито документи на Балуха досі не роздруковані. "Із середи, за три робочих дні, відповідальним за прийом передач не надіслали необхідні документи, а в суботу та неділю начальство не працює", - пояснила Наталія Балух.

Підконтрольний Кремлю Київський районний суд Сімферополя в окупованому Криму продовжив арешт громадянському журналісту Мемедемінову. Він буде перебувати в СІЗО до 16 березня. Засідання проходило у відкритому режимі. Слідчий і прокурор в суді заявили, що Мемедемінов може "сховатися на території України, тому йому необхідно продовжити арешт ". Сам блогер зазначив, що сховатися не може, так як його документи знаходяться у відділенні ФСБ.

Порушення свободи віросповідання

Україна закликає виконавчі структури ОБСЄ зайнятися питанням переслідування ПЦУ в окупованому Криму. "Ми доводимо до відома Постійної ради, що в Сімферополі російські окупанти наказали єдиній українській православній церкві в цьому місті залишити приміщення. Цей наказ окупаційної адміністрації спрямований на фактичне припинення присутності Української православної церкви на півострові та релігійного життя її шести парафій. Ми закликаємо виконавчі структури ОБСЄ, включаючи СММ, приділити належну увагу цьому питанню і відреагувати на події", - заявив постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні Ігор Прокопчук під час засідання Постійної ради ОБСЄ .

Колонізація Криму та депортація кримських татар

Росія поставила перед собою мету колонізувати анексований Крим, вважає російський соціолог і правозахисник, доктор політичних наук Михайло Сава. "Це - часткова заміна населення, коли силовики і не тільки прибувають з інших регіонів. Співробітники ФСБ, які перекочували до Криму, до цього головним чином працювали в гарячих точках Північного Кавказу. Дуже багато офіцерів із Дагестану, з Чеченської Республіки, які спрямовані до Криму для використання свого "багатого досвіду", – сказав правозахисник. Михайло Сава додав, що також на півострів перевозять поліцейських із віддалених регіонів сусідньої Росії.

Росіяни шаленими темпами витісняють корінне населення Криму: за 2018 рік в окупований Крим тільки офіційно приїхало понад 19 тисяч росіян, а 17,5 тисячі кримчан виїхали з Криму. Число виїжджаючих з Криму з моменту його окупації Росією збільшилася в 12 разів. До Криму прямують представники декількох груп. По-перше, це - силовики. Навіть у найвіддаленіших регіонах Росії, на Сахаліні у відділах поліції можна зустріти оголошення про набір на роботу в Криму. Те ж саме з співробітниками ФСБ, військовими і цивільними чиновниками.

Російські окупанти руками своїх кримських посіпак розгорнули у Криму справжню повзучу депортацію кримських татар: їх переслідують та буквально виживають з півострову. Таку заяву зробив міністр зовнішніх справ України Павло Клімкін. "З кожним днем РФ все тугіше затягує пасок репресій проти кримськотатарського народу та ігнорує рішення Міжнародного суду, який зобов'язав РФ відновити діяльність Меджлісу", - підкреслив міністр.

Ганебний підручник

Рада кримських татар вимагає вилучити зі шкільних та публічних бібліотек підручник з історії Криму для десятих класів. Він, на їх думку, містить пропаганду ксенофобії, виправдовує депортацію російських народів, а також представляє кримських татар як колабораціоністів. Зокрема, кримські татари заперечують твердження авторів підручника про те, що "чисельність кримськотатарських формувань, які служили гітлерівцям зі зброєю в руках, оцінюється в 20 тисяч людей, а 14 тисяч кримських татар призовного віку брали участь в боротьбі з партизанами".

Підручник з історії Криму для десятих класів, в якому наводяться неоднозначні факти про масову лояльність кримських татар німецьким окупантам за часів Другої світової війни, віддадуть на низку експертиз. Про це заявив депутат Держдуми Росії Руслан Бальбек. За його словами, випадки, "що сприяють розколу єдності російської нації, повинні присікатися на корінні". "Це питання національної безпеки. Безумовно, буде проведена низка експертиз, в тому числі культурологічна та лінгвістична. Даним фактом буде дана правова і політична оцінка", - сказав Бальбек.

Кримінальне провадження за кримських татар

Слідчим відділом Головного управління Нацполіції в АР Крим та м. Севастополі відкрито кримінальне провадження за фактом порушення недоторканності житла кримських татар. Російські силовики в анексованому Криму провели незаконні обшуки в будинках Решата та Рустема Емірусеінових, Арсена Абхаірова, Іззета та Ескендера Абдулганієвих. За даними фактами розпочато кримінальне провадження за ознаками злочину ч.2. ст.162 ККУ. Обшуки проводили у смт Жовтневе (Красногвардійський район). Під час обшуків матері Арсена Абхаірова стало погано. Їй викликали карету швидкої допомоги, проте лікарів до неї не пропустили.

Справа капітана "Норду"

Капітан керченського судна "Норд" Володимир Горбенко, який, за інформацією російських ЗМІ, перебуває в окупованому Криму, зобов'язаний з'явитися в Оболонський районний суд Києва, де розглядається його справа. "Така позиція (про відеоконференцію під час судового засідання - ред.) нас не влаштовує. Однозначно. Обвинувальний акт направлявся в загальному порядку, а не в спеціальному судовому розслідуванні. Тому відеоконференція в даному випадку неможлива. На останнє судове засідання обвинувачений не з'явився. У зв'язку з чим засідання було перенесено на березень. Якщо він не з'явиться, то тоді прокуратура клопотатиме про оголошення в розшук обвинуваченого", - сказав заступник прокурора Автономної Республіки Крим Ігор Поночовний.

Ялтинський путінській шабаш

Президент Сирії Башар Асад та лідерка французьких ультраправих Марін Ле Пен приїдуть в окупований Крим на Ялтинський міжнародний економічний форум. Про це заявив співголова оргкомітету форуму Андрєй Назаров. "Почесними делегаціями п'ятого форуму стали французька делегація, яку очолюватиме Марін Ле Пен, і Сирійська Арабська Республіка, яка буде представлена ​​Башаром Асадом. Сергій Аксьонов зробив йому запрошення, коли ми там були, і отримали підтвердження про його візит", - сказав Назаров. Ялтинський міжнародний економічний форум пройде в окупованому Криму з 17 по 20 квітня.

Прихильник Путіна похвалив Україну

Відомий прихильник "русской вєсни" Олег Зубков, якого нещодавно оштрафували на 200 тисяч рублів (близько 83 тисячі гривень, - Ред.) за тінь від його банкетного залу і опори будівлі, що виходять за територію парку левів "Тайган", який належить йому, поскаржився на життя при окупації півострова. "Сьогодні в Ялті продається або здається в оренду кожне друге кафе або магазин. За часів українського Криму такої "картини" не було й близько. Люди не бачать перспективи, не відчувають стабільності і впевненості в завтрашньому дні", - сказав він.

Торгівля з анексованим Кримом

На полицях торгових мереж "Євроопт" і Bigzz в республіці Білорусь продають харчову соду виробництва анексованого "Кримського содового заводу". Незважаючи на заборону українського уряду на співпрацю з кримськими підприємствами і загрозу економічних санкції, в білоруських магазинах можна купити харчову соду і вино "Массандра" кримського виробництва. На товарі немає даних про те, хто поставляє товар до Білорусі, але на заводі в Криму підтверджують, що співпрацюють з білоруською стороною, але з якою саме фірмою, не говорять.

Незаконне надання інтернет-послуг

Прокуратура Криму почала кримінальне провадження за фактом незаконного надання послуг інтернет-провайдерами в окупованому Росією Криму за ознаками кримінального злочину, передбаченого ч. 1 ст. 110-2 КК України ("Фінансування дій, вчинених з метою зміни меж території або державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України"). Як повідомляється, підприємство з російською реєстрацією в порушення законодавства України здійснює надання послуг інтернет-провайдера на тимчасово окупованій території АР Крим і при цьому, з метою запобігання міжнародним санкціям, співпрацює з інтернет-провайдерами, які розташовані на тимчасово окупованій території Луганської області.

Арешт колаборанта

Колишнього захисника прав споживачів в АР Крим, що нині очолює осередок однієї з політичних партій Росії, затримали на Херсонщині оперативники. Він підозрюється у сприянні окупації півострова у 2014 році. Поліцейські затримали посібника окупантів під час оперативних заходів та передали працівникам СБУ в АР Крим для з'ясування всіх обставин та проведення необхідних слідчих дій.

Депортація Харона

Співробітники Державної прикордонної служби України вилучили у Харона в аеропорту Бориспіль закордонний паспорт громадянина, який є єпископом Української православної церкви, що знаходиться в єдності з Московським патріархатом. Прикордонники виконали доручення одного з правоохоронних відомств, оскільки у даної особи є громадянство кількох країн. Харон займається антиукраїнською пропагандою і є активним адептом "русского міра". Зараз з даним громадянином працюють правоохоронні органи.

Бій за скіфське золото

Наступне судове засідання в Амстердамі щодо скіфського золота відбудеться 11-12 березня, заявив міністр юстиції Павло Петренко. " Ми виграли першу інстанцію в Амстердамі, де суд визнав, що ці цінності українські. 11-12 березня поточного року буде слухання в апеляційній інстанції. Ми маємо чітку юридичну позицію. Я буду представляти інтереси уряду в цьому процесі. І дуже розраховую на чергове рішення на користь України в юридичній війні з агресором", - сказав Петренко.

"Приватбанк" vs Росія

Постійна палата третейського суду в Гаазі офіційно оприлюднила часткове арбітражне рішення на користь "Приватбанку" у справі проти Росії. Суд визнав, що Росія порушила свої зобов'язання за двосторонньою угодою про заохочення та взаємний захист інвестицій, незаконно експропріювавши активи "Приватбанку" в Криму. Згідно з рішенням суду, "Приватбанк" має право на відшкодування за таку експропріацію в повному обсязі. Розмір відшкодування в понад 1 млрд доларів мають визначити на наступному етапі арбітражного розгляду.

Афганське "побєдобєсіє"

В окупованому Севастополі 30-річницю річницю виведення військ з Афганістану відзначали з російськими прапорами та "рядженими" дітьми. Місто заполонили БТРи з радісними колишніми десантниками поруч з молодою зміною - "зеленими чоловічками". Вони розмахували як військовими знаменами, так і триколорами. Деякі чоловіки одягли "колорадські" стрічки. Інші ветерани причепили на військову форму російські шеврони. На панахиду у церкві привели дітей та одягли їх у "афганські" однострої зразка 70-80-х років.

Міст не врятував

В окупованому Криму здорожчали продукти та пальне, підвищилися ціни і на платні послуги. У січні 2019 року в порівнянні з минулим місяцем продовольчі товари подорожчали на 1,4%, непродовольчі - на 0,3%, а ціни на платні послуги зросли на 1,3%. Найбільше подорожчали овочі, картопля, чай, кава, какао, кондитерські вироби, борошно. Значно подорожчали послуги правового характеру, комунальні послуги, послуги в сфері зарубіжного туризму, пасажирського транспорту.

Перевезення вантажів між Кримом і Сирією

Російський "глава" Криму Сергій Аксьонов обіцяє до 1 березня завершити план формування розвитку спільної з Сирією судноплавної компанії. За його словами, з сирійською стороною вже узгоджені питання щодо постачання конкретних вантажів. "Домовилися, що до 1 березня повністю план розвитку і формування судноплавної компанії буде. Протягом самого березня мають повністю зафрахтувати судна і приступити вже до перевезень. Планується чотири судна. За тих обсягів, які є, достатньо потужностей наших портів, Керченського та Феодосійського. Необхідності в модернізації немає", - сказав Аксьонов.

Розпродаж поромів

Росія почала розпродаж поромів з Керченської переправи, які вона була вимушена негайно придбати внаслідок материкової блокади Криму в 2015 році . Тоді їх придбали цілих 15 (8 в Греції, 2 в Італії та 5 в Туреччині. Один з них пройшов з буксирами Босфор та став на якірну стоянку в Мармуровому морі. Місткість – 500 пасажирів, 160 легкових або 18 вантажних а/м.

"Перекройка" вигляду міст

У Криму обіцяють реалізувати проект зі створення "нового вигляду" міст. Пілотним проектом стане центр Сімферополя. "По-перше, буде зафіксовано те, що ми на сьогодні маємо: це жахливий стан з рекламою, вимагає втручання стан фасадів, пішохідних зон уздовж вуличної дорожньої мережі, стан набережної Салгіра, скверів і парків, вулична, адресна навігація, наявність споруд для маломобільних груп населення", - пояснила "головна" архітекторка Криму Ірина Соловйова.

Пляж в заповідній зоні

Окупанти хочуть відкрити в межах особливо охороняємої природної території заповідній Тихій бухті в Криму пляж з громадським харчуванням і лежаками. Пляж, найімовірніше, буде оформлений відповідно до стандартної схеми: на території бухти імовірно будуть встановлені тіньові зони, лежаки і об'єкти громадського харчування.

Полив стічними водами

В окупованому Криму хочуть поливати майбутній урожай стічними водами. Про це заявив директор федерального державної бюджетної установи науки "Науково-дослідний інститут сільського господарства Криму" Володимир Паштецкій. "Вдумайтеся, стічні води в Криму становлять близько 150 млн кубічних метрів. Куди ми їх можемо подіти? Звичайно, є технології, що їх можна і до питної довести. Але Криму сьогодні цю воду необхідно максимально очистити і пустити в поле (на полив, - ред.)", - вважає Паштецкій.

Нова еко-катастрофа

Неподалік "Кримського Титану" знову забруднене повітря, людям немає чим дихати. Чергові викиди загрожують новою еклогічною катастрофою. Неприємний запах відчувається у селі Перекоп, неподалік хімічного заводу, де стоїть страшний сморід. За інформацією жителів окупованого Армянська там також місцеві скаржаться на жахливий запах.

Нищення котів

"Русскій мір" дістався і до котів: у Криму масово потруїли стерилізованих тварин. У мережі поширили відповідні фото. Користувачі гнівно відреагували на інцидент в Криму і відзначили, що тварини змогли пережити хімічну атаку, але їх у результаті погубила людська жорстокість. "Світовий заповідник фашизму", "Які покидьки", "Бідні котики. Ось і до вас добрався русскій мір", "Бидло бл*, а не люди", "Кицьки пережили сірчану кислоту, але не пережили людську жорстокість", "Чекаю-недочекаюсь, коли смітник під назвою РФ розвалиться і вони самі себе пережеруть і перестріляють" , - пишуть люди в коментарях під публікацією.

Масова загибель птахів

В окупованому Росією Криму масово гинуть качки, про загибель пернатих повідомляють жителі з півострова Тарханкут, що під Євпаторією. Зокрема, мертві птахи "всіяли" узбережжя коси Беляус. За словами одного з місцевих жителів, масова загибель пернатих сталася протягом тижня. Перед цим російський флот провів тут навчання. Військові під час репетицій форсування закидали води холостими боєприпасами і піротехнікою.

Руйнування античної пам'ятки

На розкопках Пантікапея (Мітрідат) в окупованій Керчі впали античні колони. Їх 28 січня "підперли", щоб не впали, але це не зарадило руйнуванню. На даний момент всі пошкоджені частини колон вивезли співробітники музею.

Отримала догану за Куїнджі

Директорці Третьяковської галереї Зельфіре Трегуловій оголосили догану за результатами перевірки інциденту з викраденням картини Архипа Куїнджі "Ай-Петрі. Крим". У відомстві пояснили, що Трегулова порушила діючі інструкції та наказ Мінкультури. За підсумками перевірки в міністерстві повідомили, що викрадення картини відбулося через відсутність координації в діях різних підрозділів музею. Виявлено невиконання співробітниками галереї службових обов'язків, неприйняття вичерпних заходів щодо створення умов для збереження експонатів.

Дохазяйнувались

Зовнішньоторговельний оборот в анексованому Криму скоротився на 13%. Такі дані наводить "Кримстат". Відзначається, що за підсумками трьох кварталів зовнішньоторговельний оборот в окупованому Криму склав 59 млн доларів проти 68,2 млн доларів в січні-вересні 2017 р. Експорт в порівнянні з 2017 р скоротився на 18% (з 22,5 до 18,4 млн доларів), а імпорт - на 11% (з 45,7 до 40,6 млн доларів). При цьому в анексованому Криму збереглося негативне сальдо торгового балансу (перевищення імпорту над експортом) в 22 млн доларів.

Обсяги виробництва деяких сільськогосподарських культур у Криму 2018 року зменшилися майже наполовину. У 2018 році всіма категоріями господарств зернових і зернобобових культур (включно з кукурудзою) у вазі після доробки зібрано 761,5 тисяч тонн, що на 43,9% менше, ніж 2017 року, виробництво соняшнику на зерно (у вазі після доробки) проти рівня 2017 року зменшилося на 62% і склало 46,1 тисячі тонн", – йдеться в повідомленні "Кримстату". Валовий збір картоплі зменшився на 11,1% і склав 74,5 тисячі тонн. Овочів відкритого і закритого ґрунту зібрано 157,2 тисячі тонн (90,9% відповідного рівня попереднього року). 2018 року кримські аграрії зібрали 880 тисяч тонн зерна – на 500 тисяч тонн менше, ніж минулого року.

У соціальній мережі Twitter відома блогерка RoksolanaToday & Крим оприлюднила фото, на якому видно засмічений Бахчисарай. "Бахчисарай. Ще б берізку і все… "Россіюшка!" – іронічно зауважила блогерка.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Крим

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme