ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У Криму викреслили препарати для ВІЛ-інфікованих з переліку життєво необхідних

В анексованому Росією Криму затвердили новий перелік життєво необхідних препаратів для медичного застосування на 2018 рік, до якого не увійшли ліки від вірусу імунодефіциту людини (ВІЛ)

Depo.
13 лютого 2018 10:35
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє Depo.Крим з посиланням на "Крим.Реалії".

"Перелік ліків доповнений 60 препаратами і вісьмома новими лікарськими формами для вже занесених до цього переліку препаратів. Серед новинок більшу частину складають протипухлинні препарати, також противірусні, антибактеріальні, гіполіпедімічні лікарські препарати, препарати для лікування цукрового діабету, захворювань шлунково-кишкового тракту і обмінних порушень.

Серед виключених з переліку - системні противірусні препарати для терапії ВІЛ, гіпоглікемічний і антиастматичний препарат. У список виключень також увійшов протипухлинний препарат моноклональних антитіл в комбінаціях і естрадіол", - йдеться в повідомленні окупаційного Держкомітету з цін і тарифів Криму.

У Держкомітеті уточнили, що максимальні розміри роздрібних надбавок до фактичних відпускних цін на препарати переліку по цінових групах складають: до 50 рублів (приблизно 21 грн) - 25%, понад 50 рублів до 500 рублів (217 грн) - 22%, понад 500 рублів - 16%.

В окупованому Криму за останній час різко зросла кількість ВІЛ-позитивних людей, повідомив російський Центр профілактики та боротьби зі СНІДом. За даними організації, в серпні 2017 року зафіксовано 22 тисячі нових випадків зараження, тоді як в січні їх було лише 16 тисяч.

За статистикою 2013 року, в Криму було 28 ВІЛ-позитивних на 100 тисяч населення, а в 2016-му - вже 40 випадків на ті ж 100 тисяч.

Станом на жовтень 2017 року Криму на диспансерному обліку з ВІЛ перебувало понад 10 тисяч чоловік, але з них тільки половина отримувала антиретровірусну терапію.

За останні 30 років в Криму від СНІДу (остання стадія ВІЛ-інфекції) померли більше двох з половиною тисяч чоловік.

Нагадаємо, що пільговики Севастополя скаржилися на відсутність необхідних для життя безкоштовних препаратів.

Більше кримських новин читайте на Depo.Крим