До "суду" в окупованому Сімферополі привезли українських моряків (ВІДЕО)

У "Київському районному суді" анексованого Сімферополя 28 листопада планують обрати запобіжний захід дев'яти українським морякам і співробітникам СБУ, яких захопили 25 листопада в Керченській протоці

  • Крим
  • 28 листопада 2018 14:25

Про це повідомляє голова ЦВК Курултаю Заїр Смедлі на своїй сторінці в Facebook.

Не дивлячись на дощову погоду у будівлі "суду" збираються, зокрема, кримськотатарські активісти, чергують силовики, "правоохоронці" і російські пропагандистські телеканали, повідомив Смедлі.

"Вчора один телеканал, який я ніколи не дивився, заявив, що підтримати українських моряків прийшли троє кримських татар.

Мої співвітчизники дуже обурилися цією заявою. Вчора близько сорока чоловік прийшли підтримати наших хлопців, і сьогодні теж, незважаючи на дощ. Ми прогнозуємо, що і сьогодні 9-х моряків заарештують на два місяці. Ми тут з ранку збираємо допомогу, хто гроші приносить, хто продукти. Ми завтра з ранку, швидше за все, поїдемо в СІЗО, щоб передати все це морякам", - заявив перший заступник глави Меджлісу Наріман Джелял.

"Дехто думає, що люди тут збираються за покликом лідерів, за покликом Чубарова. Але вони дуже сильно помиляються. Люди сюди приходять від душі, щоб підтримати моряків, тому що у них тут немає нікого ... А цей "телеканал" "Міллет" я б взагалі не називав кримськотатарським телеканалом. Навіть російські журналісти співчували нашим хлопцям. Дуже шкода, що цей "кримськотатарський телеканал" показує свою дуже низька гідність, і вся та брехня і лайка - переходить всі межі", - заявив Леммар Юнусов, активіст національного руху кримських татар.

"Ми знаємо з ким ми маємо справу, з Росією. Тому тут зі справедливістю погано. На той захід, який росіяни називають "судом", вони притягли військовополонених. Ці люди взагалі не підсудні. Все, що діється в цьому "суді" не просто несправедливо, а абсурдно", - зазначив Абдурешит Джеппаров, кримський правозахисник.

Напередодні, 27 листопада "Київський районний суд" Сімферополя в окупованому Криму заарештував 12 з 24 українських моряків, захоплених у полон у Керченській протоці 25 листопада, на два місяці. Сьогодні "суд" продовжує розгляд "справ" українських моряків.

Запобіжний захід буде визначатися для командирів екіпажів затриманих українських кораблів та співробітників СБУ, які перебували на борту.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Крим