UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Денисова вимагає від Росії провести медичне обстеження і лікування захоплених українських моряків

Уповноважена Верховної Ради України з прав людини вимагає від Росії провести медичне обстеження і подальше лікування захоплених українських військовослужбовців

Про це повідомляє Depo.Крим з посиланням на "Фейсбук" українського омбудсмена Людмили Денисової.

Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денисова вимагає від Росії провести медичне обстеження і подальше лікування захоплених українських військовослужбовців.

Про це вона написала в листі російському омбудсмену Тетяні Москалькової після того, як стало відомо про намір російського уповноваженого з прав людини відвідати військовополонених.

"Перш за все, перевірити стан тримання та наявність умов для лікування поранених моряків Андрія Ейдера, Василя Сороки та Андрія Артеменко. Також, зі слів адвокатів, у Володимира Терещенка, В'ячеслава Зінченка та Віктора Беспальченка погіршився стан здоров'я. Тому звернула увагу Уповноваженого РФ на необхідність медичного обстеження та подальшого лікування цих моряків", - написала український омбудсмен.

Денисова додала, що чекаэ на реагування Тетяни Москалькової та інформацію щодо надання необхідної лікарської допомоги.

Нагадаємо, російські слідчі упродовж двох днів допитали українських моряків-військовополонених Андрія Ейдера, Андрія Артеменка, Василя Сороку та Сергія Чулібу.

Під час зустрічі у Страсбурзі з Головою делегації ЄС в Раді Європи Мегленою Куневою родичі українських військовополонених моряків попросили країни ЄС допомогти у наданні кваліфікованої медичної допомоги морякам, яких тримають у СІЗО на Росії.

15 січня адвокати українських моряків заявили про рішення оскаржувати продовження їхнього арешту на Росії в усіх інстанціях, зокрема в Європейському суді з прав людини.

Довідка: 25 листопада російські прикордонні кораблі здійснили відверто агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України та захопили три українських кораблі - "Бердянськ", "Нікополь" і "Яни Капу".

Журналіст Антон Наумлюк оприлюднив список 24 українських моряків, які знаходяться в полоні у російських окупантів.

27 листопада окупаційний суд Сімферополя арештував 15 моряків, а 28 листопада - обрав запобіжний захід у вигляді арешту в СІЗО ще дев'яти українським морякам, захопленим в полон у Керченській протоці.

У зв'язку з актом агресії Росії 26 листопада Верховна Рада підтримала введення воєнного стану в 10 областях України.

28 листопада урядова газета "Урядовий кур'єр" опублікувала указ президента про введення воєнного стану в 10 областях України з 26 листопада.

27 грудня усі полонені Росією українські моряки визнали себе військовополоненими.15-16 січня Лефортовський суд Москви продовжив на три місяці - до 24 квітня - термін тримання під вартою 24 українських військовополонених моряків, яких російські силовики захопили поблизу Керченської протоки.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Крим

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook