Через малу кількість опадів водосховища в окупованому Криму можуть висохнути вже в 2019 році

Наступаючий 2019 рік може стати в окупованому Криму початком регулярного маловодного періоду, при якому багато кримських водосховища природного стоку можуть і не наповнитися

Про це йшлося на проведеному в Раді Федерації РФ нараді на тему "Актуальні питання збереження унікальних водних екологічних систем і забезпечення водними ресурсами суб'єктів Російської Федерації", повідомляє Depo.Крим з посиланням на Kafanews.

Провідний технолог з каналізаційних очисних споруд ГУП Республіки Крим "Вода Криму", член експертної ради секції "Водопостачання та меліорації" при комітеті Ради Федерації з аграрно-продовольчої політики і природокористування Анатолій Копачевський представив довідкову інформацію про стан водозабезпечення населення Криму і міста Севастополя.

У доповіді Копачевського було сказано про те, що семирічний цикл щодо середньоводного періоду з сприятливим кількістю опадів закінчується.

Наступаючий 2019 рік може стати початком регулярного маловодного періоду, при якому багато кримських водосховищ природного стоку можуть і не наповнитися. Представник Криму повідомив, що найбільш уразливими можуть виявитися великі міста, Сімферополь і Севастополь. За прогнозом експерта в 2019 році рівень дефіциту води буде приблизно таким же, що і в 1994 році, найпосушливішому за останні тридцять років.

Нульовий обсяг водних ресурсів в Аянском, Партизанському і Сімферопольському водосховищах за прогнозом може тривати з серпня 2019 до березня 2020 року.

Навіть у 2014 році, коли в місті Севастополі був введений режим надзвичайної ситуації, пов'язаної з водопостачанням, приплив води в водосховища був вище, ніж прогнозований приплив на 2019 рік. При цьому чисельність населення в місті за ці п'ять років істотно зросла, - зазначив В'ячеслав Горєлов.

З урахуванням того, що в мережах водопостачання Республіки Крим та міста Севастополь водовтрати складають в середньому до 50%, актуальним продовжує залишатися ліквідація витоків і незаконних врізок на мережах водопостачання.

Нагадаємо, що окупанти збираються будувати "другу чергу водоводу Північно-Кримського каналу".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Крим