Через Керченську протоку та Азов може статися новий територіальний спір між Україною і Росією

Денонсація договору з Росією про Азов може призвести до нового територіального спору 

Денонсація договору між Росією та Україною про співпрацю у використанні Азовського моря і Керченської протоки від 2003 року може призвести до нового територіального спору щодо визначення державних кордонів в Азовському морі, вважає заступник міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль, повідомляє Depo.Крим з посиланням на "Крим. Реалії".

"Сама угода, дійсно, складається з п'яти статей, одна з яких ніколи не була реалізована, а саме – не була здійснена делімітація (визначення напрямку держкордону – Ред.) Азовського моря... З точки зору додаткових прав Україна (денонсувавши договір – Ред.) нічого не отримає. Ми можемо отримати новий територіальний спір з Росією щодо делімітації Азовського моря", – сказала вона.

За її словами, судовий позов України до Росії заснований на Міжнародній конвенції з морського права, незважаючи на те, що існувала двостороння угода з Росією. Договір між Україною і Росією про співробітництво у використанні Азовського моря і Керченської протоки підписаний у 2003 році.

Азовське море стало останнім часом місцем численних провокацій з боку російських силовиків, у першу чергу, прикордонників, які затримують судна, що прямують в українські порти або з них.

Нагадаємо, що Європарламент 25 жовтня ухвалив резолюцію, що закликає до посилення санкцій відносно Росії і розширення сфери дії місії ОБСЄ в Україні у сфері морських перевезень. 6 вересня Рада національної безпеки та оборони України ухвалила рішення посилити військово-морську присутність на Азовському морі.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Крим

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook