"Чекає катастрофа": Вчений розповів, коли в Криму може закінчитися питна вода

У травні в окупованому Криму може закінчитися питна вода, попередив учений

Про це повідомляє Depo.Крим з посиланням на "Факти".

Старший науковий співробітник Інституту водних проблем Російської академії наук, гірський інженер гідрогеолог Юрій Медовар попередив, що в травні в захопленому РФ Криму може закінчитися питна вода

Кримський півострів не може існувати без України, без води його чекає катастрофа, розповів експерт. За словами співрозмовника, Росії потрібно домовлятися з Україною, купувати українську воду, в кінці кінців.

"... У травні може закінчитися питна вода. Раніше через Кримський канал перекидалося по 300 кубометрів прісної води в секунду. Зараз Україна цей канал перекрила. Наші правителі говорять: не біда. Будемо брати воду з Кубані чи Дона. Побудуємо акведук і пустимо по ньому воду ", - зазначив учений.

Медовар додав, що взагалі-то Кубань і Дон стрімко міліють.

"Скоро у людей, які живуть на берегах цих річок, будуть великі проблеми з водою. Вона вже солонувата, не встигає очищатися. А ви в Крим збираєтеся її перекачувати?" - поставив питання аналітик.

Україна забезпечувала до 85% потреб Криму в прісній воді, вода надходила на півострів з Дніпра по Північно-Кримському каналу. Після захоплення Криму українська влада припинили подачу води на півострів.

Нагадаємо, що Росія намірилась "оживити" Північно-Кримський канал.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Крим

Мітки: #Росія