Бюсти катів та ялтинська афера: Чому чиновникам окупованого Криму пора готувати плавки

Окупанти руйнують Ханський палац і позбуваються однієї з найстаріших метеостанцій на півострові

  • Крим
  • 6 листопада 2017 19:00

Бюсти катів та ялтинська афера: Чому чин…

Depo.Крим нагадує, чим жив окупований півострів минулого тижня.

Окупанти відкрили нове "полювання" на кримських татар. Минулого тижня жителя півострова Ебазера Куку, брата політичного в'язня Емір-Усеїна Куку, співробітники поліції забрали з дому і повезли у відділок. Там без пояснення причин у нього взяли аналіз на ДНК і сфотографували біля лінійки зросту правопорушників. Крім цього, силовики намагалися взяти ще й відбитки пальців, але після втручання адвоката свавілля припинилося. Згодом Ебазер повідомив, що в поліції він бачив ще трьох кримських татар, у яких також намагалися взяти відбитки пальців і слину на ДНК. Ймовірною причиною поведінки російських силовиків стали спроби знайти "диверсантів", які раніше начебто підірвали два газогони, саме серед кримських татар.

Щодо самих "диверсій" на газопроводах і ЛЕП на Південному березі Криму, то ФСБ вже порушила три кримінальні справи. А так званий глава уряду окупованого півострова Сергій Аксьонов відразу оголосив, що винними в аваріях на стратегічних об'єктах є "приїжджі з сусідньої держави". Схоже, що "Гоблін", аби тільки не визнавати свою недолугість, як керівника, готовий побачити "український слід" в усіх і в усьому, що кидає тінь на його репутацію.

Чималий шмат цієї тіні розкопали в окупованій Ялті. Минулого тижня стало відомо, що там викрили грандіозну аферу на мільйони, пов'язану з діяльністю екс-керівника міста Андрія Ростенка, якого Аксьонов влітку поспішно відправив у відставку "за власним бажанням". Контрольно-рахункова палата виявила, що команда Ростенка розпоряджалася оздоровницями підприємства "Ялтинський міський пансіонат" як особистими трофеями, завдавши бюджету міста збитків на 12,8 млн рублів. Подальша перевірка діяльності "Ялтинського міського пансіоната" буде продовжена вже в рамках кримінальної справи.

Кримінал також "шиють" українському активісту з Севастополя Ігорю Мовенку. Минулого тижня стало відомо, що йому вручили постанову про обвинувачення в публічних закликах до здійснення екстремістської діяльності. Справу стосовно Мовенка російські окупанти порушили за коментар, який він написав влітку 2016 року в групі "Крим-Україна" в соціальній мережі "Вконтакте". Правозахисники кажуть, що це стовідсоткове політичне переслідування за активні намагання активіста домогтися від російських силовиків розслідування нападу на нього у вересні 2016 року.

Минулого тижня стало відомо, що окупанти закривають у Криму одну з найстаріших метеостанцій. З 9 січня 2018 року припинить роботу станція на Карабі-яйлі, де понад сто років велися спостереження за погодою. Відповідне розпорядження прийшло з Москви, відразу після цього представники кримського гідрометцентру почали заявляти, що інформація, яка отримується з поста на Карабі-яйлі, не затребувана, тому й "турбуватися з цього приводу нікому не варто".

Очевидно, не варто кримчанам надто перейматися і через черговий блекаут, який насувається на півострів. Після російської окупації значній частині населення довелося вчитися жити в умовах дефіциту електроенергії, води, бензину і навіть людської їжі. Інформація, що в зимовий період у Криму очікуються тимчасові відключення електроенергії на 376 мегават, минулого тижня пройшла мало поміченою. Мабуть, за час окупації кримчани звикли до цього так само, як і до снігу взимку.

А от севастопольським чиновникам цілком можливо доведеться звикати не лише мовчати, а ще й гребти. Після того, як їм зав'язали язики секретним розпорядженням, так званий губернатор Севастополя Дмитро Овсяников висловив готовність змусити підлеглих посадовців окремим дорученням ходити в басейн. Таким чином окупанти хочуть популяризувати плавання як вид спорту.

Поки в Севастополі чиновники готують плавки, в Бахчисараї під виглядом реставрації до 100-річчя музею руйнують Ханський палац - найвідомішу історичну пам'ятку, пов'язану з історією кримських татар. Робітники зняли з даху всю черепицю, старовинні дубові балки, пошкодили на фасаді розпис XVIII ст., довели до тріщин фасад і спровокували обвалювання штукатурки. І це лише попередній список завданої шкоди, бо далі перекладатимуть дах приміщень зали Дивану, Золотого кабінету та інших приміщень Ханського палацу-музею. Настільки сильно примудряться ще пошкодити величний історико-культурний об'єкт, можна тільки здогадуватися.

І наостанок про культуру окупованого Криму, яка не руйнується, а навпаки пропагується. У Севастополі старенькі комуністи провели збори на честь 100-річчя так званої "Жовтневої революції", під час яких влаштували виставку катів. Кожен із присутніх міг переглянути портрети та бюсти Леніна і Сталіна, а також предмети радянської атрибутики. З приміщення, де проходило це збіговисько в кращих "совкових" традиціях, мабуть, ще довго доведеться витравлювати нафталіновий душок. Як, в принципі, і з голів чималої кількості кримчан, які на початку 2014 підтримали окупантів, тільки бажання "померти на Росії" поки так і не здійснили.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Крим

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme