Біля посольства Росії в Києві вимагали розслідувати зникнення і викрадення в окупованому Криму

Під посольством Росії в Києві 26 жовтня пройшла акція "Злочин і кара", в рамках якої активісти громадської ініціативи "КримSOS" вимагали від Росії розслідувати насильницькі зникнення в анексованому Криму  

Про це повідомляє Depo.Крим з посиланням на "Крим.Реаліі".

За словами адвоката Миколи Полозова, подібні акції вкрай необхідні "перш за все для того, щоб надія продовжувала жевріти в їх душі".

"З початку російської окупації Криму на півострів накинулися нещастя, які раніше неможливо було навіть уявити. Численні викрадення, вбивства, репресії щодо громадян України, перш за все кримських татар. До сих пір люди, які знаходяться там, живуть надією, що цей кошмар закінчиться, що викрадені повернуться додому, в тому числі Ервін Ібрагімов", - сказав Полозов.

Під час акції активісти встановили біле полотно на паркані біля російського посольства і написали цифри "44", "15", "6". Як пояснила співзасновник громадської ініціативи "КримSOS" Таміла Ташева, "44" - це число викрадених, "15" - незнайдених, "6" - виявлених мертвими за час російської анексії Криму.

У травні 2016 року в Бахчисараї невідомі викрали члена виконкому Всесвітнього конгресу кримських татар Ервіна Ібрагімова. Камера відеоспостереження зафіксувала, як двоє людей у ​​формі російських дорожніх інспекторів зупинили машину Ібрагімова і затягли його в свій мікроавтобус.

Кримська правозахисна група передбачає, що викрадення здійснили російські влади або підконтрольні їм парамілітарні групи. Російське управління Слідчого комітету Росії по Криму порушило кримінальну справу про викрадення, однак інформація про місцезнаходження Ервіна Ібрагімова донині відсутня.

Після анексії Криму на території півострова почастішали випадки викрадення людей, переважно з числа кримських татар. При цьому в кримському управлінні Следкома Росії стверджують, що "масових зникнень кримських татар на півострові немає".

За даними активістів, з моменту анексії Криму Росією пропали 44 кримчанина, 15 - до сих пір вважаються зниклими без вести.

Нагадаємо, що посольство Сполучених Штатів Америки в Україні вимагає від Росії припинити тактику примусових зникнень і катувань у тимчасово окупованому Криму з метою переслідування та придушення інакомислячих громадян.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Крим