Біля Керчі окупанти знайшли стародавнє поселення та 17 курганів

На околицях окупованої Керчі проходять масштабні дослідження території, на якій виявили 17 курганів і стародавнє поселення

  • Крим
  • 28 листопада 2017 10:33

Про це повідомляє Depo.Крим з посиланням на портал "Кримський міст".

У культурному шарі поселення глибиною до двох метрів знайдені фрагменти будівель і споруд: фундаменти, частини стін будинків і господарських будівель різних історичних епох - від найдавніших часів і до кінця XIX століття. Археологічні розкопки випереджають будівництво ділянки залізничного підходу до мосту через Керченську протоку з боку Криму.

"Розкопки виконані на ділянці великого археологічного пам'ятника. Це "Комплекс поселень Бієлі", він давно відомий в наукових колах. Але повномасштабні дослідження цього об'єкта почалися тільки в 2017 році завдяки реалізації проекту з будівництва залізничного підходу до мосту. Ми отримали можливість вивчити поселення, де люди жили постійно протягом декількох століть. Про це говорить великий пласт культурного шару", - розповів керівник археологічних робіт кандидат історичних наук Юрій Бєлік.

Археологічні дослідження виконуються на території площею понад 28 тисяч квадратних метрів. До робіт залучено фахівців-археологів з Керчі, Москви, Санкт-Петербурга і Воронежа. Сотні знахідок вже передані на обробку і детальне вивчення.

Серед них турецькі глиняні курильні трубки XVII-XVIII століть, ємності, прикраси хазарській епохи, антична кераміка, предмети побуту бронзового століття, культові предмети: від християнських натільних хрестиків XIX століття до хазарського оберега.

Зібрано колекцію монет з різних країн, яка показує широкі торговельні зв'язки поселення і його високу популярність серед купців, які подорожували по Криму.

У Міністерстві культури України заявляли про плани звернутися до низки міжнародних організацій із проханням відреагувати на незаконні розкопки, які російські археологи продовжують проводити на території анекованого Криму.

До цього, в лютому 2017 року, у Національній комісії України у справах ЮНЕСКО закликали країни-партнери відрядити моніторингову місію на територію анексованого Росією Криму.

Нагадаємо, що раніше на цій території знайшли садибу часів Римської Імперії.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Крим