Бекіров розповів, як його вивозили з Криму до Москви на обмін

Кримськотатарського активіста Едема Бекірова відразу після засідання суду в Криму 27 серпня, на якому його випустили з СІЗО, відвезли в управління ФСБ Росії, а потім посадили на літак "Сімферополь - Москва"
 

Бекіров розповів, як його вивозили з Кри…

Про це повідомляє Depo.Крим з посиланням на "Крим.Реалії".

У Москві Едем Бекіров провів два тижні на конспіративній квартирі під наглядом лікаря. "Після засідання суду (27 серпня) суддя пішов у дорадчу кімнату на півтори години. Потім прийшов і зачитав рішення: відпустити під зобов'язання про явку в суд. Я був шокований, не зрозумів, що сталося; навіть адвокати очманіли, Олексій Ладін отетерів. Я подумав: випустять, відразу до матері поїду. Мене вивели із залу суду і посадили в мікроавтобус, повезли в будівлю ФСБ. Вийшов слідчий, приніс мій паспорт і каже: "Розпишися, що ти його отримав". Потім ми звідти виїхали. Дивлюся, їдемо не в бік СІЗО, а на виїзд з міста. Я кажу їм: "Ви дорогу не поплутали? Я Сімферополь добре знаю, ми не туди їдемо. Він (співробітник ФСБ) відповідає: "Ми їдемо в Москву", - розповів Бекіров.

У Москву Бекирова доставили цивільним літаком, після прибуття дали повідомити рідним і адвокатам про місце перебування. "Я запитав ще, чи є у мене вибір не летіти туди. Мені сказали, що про це навіть мови бути не може, вибору у мене немає. Сіли в літак, на звичайний рейс "Сімферополь - Москва" - я, лікар і два чекіста. У Москві знову зустрів бусик і відвіз на конспіративну квартиру. Де вона була, що це за місце - я так і не зрозумів. Мені нічого вже там не казали, але я перебував під наглядом лікарів. Мені дали можливість повідомити рідним, що я опинився в Москві, тому що Ладін і дочка мене шукали. Два тижні я там сидів, відпочивав і чекав", - пояснив він.

За словами Бекірова, про обмін ув'язненими між Україною і Росією він дізнався з телевізора. "Я дивився телевізор, російські телеканали. Коли побачив на форумі Путіна і Медведчука, які говорили про обмін, то зрозумів, що щось має статися. Потім вже у відкриту по телевізору почали говорити про обмін, про моряків - я зрозумів, що нас готують на обмін", - розповів активіст.

Нагадаємо, що у суботу, 7 вересня, в Україну разом з іншими бранцями повернувся незаконно полонений Росією Едем Бекіров.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Крим

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook