Активісти вимагають від Росії знайти зниклих кримчан

Активісти вимагали під посольством Росії в Києві встановити місцезнаходження зниклих жителів окупованого Криму

Про це пише Depo.Кропивницький з посиланням на "Крим. Реалії".

Учасник акції, колишній політв'язень Геннадій Афанасьєв наголосив, що всі зниклі кримчани дотримувалися проукраїнської позиції.

"Ми вимагаємо від Росії в найкоротші терміни вжити ефективних заходів для розслідування і знаходження всіх зниклих і викрадених. Ми вимагаємо надати сім'ям зниклих хоча б якусь інформацію про них і надати компенсацію за численні правопорушення прав людини. Ми вимагаємо від Росії вжити заходів для запобігання злочинам та забезпечити ефективний захист українцям, кримським татарам та всім громадянам України", - заявив він.

Координатор громадської ініціативи "Крим SOS" Таміла Ташева сказала, що, крім подібних акцій біля посольства Росії, активісти спілкуються з міжнародними організаціями та іноземними державами, яких цікавить, що відбувається на півострові.

"Крім акції, ми робимо розсилку листів на всі державні органи Росії, які відповідальні за дотримання прав людини на території Криму. Ми працюємо з нашими міжнародними партнерами: співпрацюємо з ключовими міжнародними організаціями, державами, які стежать за тим, що відбувається на території Криму з правами людини", - повідомила вона.

Активісти пообіцяли продовжувати подібні акції біля посольства Росії, поки всі зниклі на півострові не будуть знайдені і звільнені.

Представники посольства поспілкуватися не вийшли.

Активісти вимагають від Росії знайти зниклих кримчан - фото 1

Після анексії Криму на території півострова почастішали випадки зникнення людей, переважно з числа кримських татар. При цьому в підконтрольному Росії "Слідчому комітеті" Криму стверджують, що "масових зникнень кримських татар на півострові немає".

За різними даними, на території окупованого Криму пропало безвісти від 13 до 20 осіб, щонайменше шістьох знайшли вбитими. У зв'язку з цим "Крим SOS" ініціював проведення 25 числа кожного місяця акцій під російським посольством.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Крим

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook