10-річна переселенка з Криму запропонувала полякам інноваційний метод порятунку від сколіозу

10-річна Кіра Сухобойченко, яка переїхала з родиною до Варшави з Криму в березні 2014-го, стала однією з переможниць дитячого конкурсу винаходів у Польщі

  • Крим
  • 25 листопада 2016 15:20

Дівчинка придумала, як полегшити життя школярам і врятувати їх від сколіозу, пише Depo.Кропивницький з посиланням на "Реаліст".

Проблему "вантажу знань" Кіра пропонує вирішити по-дитячому простим і парадоксальним способом. Щоб набитий підручниками рюкзак не калічив дитині хребет, потрібно наділити його властивостями повітряної кульки.

"Кіра запропонувала зробити в нижній частині рюкзака відсік, наповнений гелієм або іншим газом, - пояснив батько винахідниці Сергій Сухобойченко. - Це допоможе зробити його більш легким і зручним. Дослідного зразку рюкзака поки немає, адже це був конкурс дитячих ідей. Але її стартап вже активно обговорюють в інтернеті. Нам навіть радять запатентувати винахід, кажуть, що рано чи пізно такий рюкзак запустять у виробництво".

"Всім дітям незручно носити рюкзаки. Через них болить спина, - розповіла Кіра Сухобойченко. - Лікар мені сказала, що можуть бути проблеми з хребтом. Тому я довго думала, як вирішити цю проблему. Ідея виникла, коли я їхала у варшавському метро і побачила дівчинку з гелевою кулькою. Я подумала: чому б не поєднати рюкзак і кульку?"

Під час конкурсного голосування в інтернеті проект "Рюкзак, що літає" набрав найбільше балів - 4182. У якості призу глядацьких симпатій - сімейний абонемент на відвідування Наукового Центру Коперника у Варшаві. Реалістичність усіх 83 стартапів, які взяли участь в конкурсі, 5 грудня розгляне спеціальне журі.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Крим